Pages

Categories

SzukajŚwietna skuteczność szczypiornistów

Świetna skuteczność szczypiornistów

by
14 marca 2014
Najnowsze informacje, Sport
No Comment

Sport w gminie Skrzyszów to nie tylko piłka nożna i tenis stołowy, ale również piłka ręczna. W Ludowo – Uczniowskim Klubie Sportowym SKRZYSZÓW funkcjonuje również sekcja piłki ręcznej. W jej ramach działają grupy juniorów, prowadzone przez Rafała Łabuza, oraz juniorów starszych. – Zespół juniorów starszych zakończył już rywalizację swojej kategorii. W rozgrywkach wojewódzkich zajęliśmy piąte miejsce na siedem zespołów. To dobry wynik, zważywszy na fakt, że w tej grupie miałem większość młodych chłopaków – informuje Marcin Ogarek, opiekun zespołu.

Do rozgrywek została zgłoszona drużyna seniorów LUKS Skrzyszów. – Występujemy w trzeciej lidze małopolskiej. Gra w niej osiem drużyn. Za nami już trzy spotkania. Wygraliśmy w nich na wyjeździe z Uniwersytetem im. Jana Kochanowskiego z Kielc 31:30 i Piastem Skawina 36:26. U siebie pokonaliśmy Virmet Libusza 36: 18. Cieszą zwycięstwa, ale zaskoczony jestem tak wysoką skutecznością zespołu. Wynosi 75 procent. Oby tej amunicji wystarczyło na kolejne mecze – dodaje szkoleniowiec.

Zespół seniorów LUKS-u Skrzyszów tworzą studenci PWSZ Tarnów, byli i obecni gracze Pałacu Młodzieży Tarnów i SPR-u TARNÓW oraz zawodnicy, którzy studiują w innych miastach. W tej drużynie grają też skrzyszowcy juniorzy.

Kibiców zapraszamy na kolejne spotkanie. LUKS w sobotę o godz.16:00 zagra na hali w Skrzyszowie z drużyną z Chrzanowa.