Pages

Categories

SzukajI MIEJSCE W KONKURSIE EPISTOLOGRAFICZNYM DLA KAROLINY KOZIOŁ

I MIEJSCE W KONKURSIE EPISTOLOGRAFICZNYM DLA KAROLINY KOZIOŁ

by
15 maja 2014
Najnowsze informacje
No Comment

Dla uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” w Tarnowie zorganizowało tradycyjnie kolejny już XV Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej. Przeglądowi towarzyszył konkurs epistolograficzny, inspirowany tekstem piosenki Marka Grechuty pt. „Ojczyzna”.
Był to konkurs o zasięgu regionalnym, a wzięły w nim udział dzieci i młodzież z powiatu tarnowskiego. Dużym osiągnięciem było zdobycie I miejsca w kategorii gimnazjum przez Karolinę Kozioł – z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie. Jest ona uczennicą klasy II b gimnazjum i pracowała pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Curyło-Tokarskiej. Sukces ten tym bardziej cieszy, gdyż sposób komunikowania się za pomocą listów, dawniej tak bardzo popularny, w dzisiejszych czasach stracił swoje znaczenie i właściwie odchodzi w zapomnienie. A przecież, pisząc listy piękną polszczyzną, oddajemy hołd mowie ojczystej – elementowi naszej tożsamości narodowej.
Finał konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się w dniu Święta 3 Maja w Teatrze Tarnowskim podczas uroczystego koncertu. W gali wzięła udział również Karolina Kozioł, która zaprezentowała nagrodzony tekst na scenie przed tarnowską publicznością.
Gratulujemy i życzyny dalszych sukcesów!


kk2 kk5