Pages

Categories

SzukajKONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZYNWAŁDZIE

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZYNWAŁDZIE

by
19 maja 2014
Najnowsze informacje
No Comment

 

Dnia 14 maja 2014 roku Gimnazjum w Szynwałdzie odbył się finał IV Konkursu Języka Angielskiego pod hasłem „Increasing Vocabulary – Improving English”. Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjum z terenu Gminy Skrzyszów oraz szkół gmin sąsiednich.

 

W etapie finałowym udział wzięło 18 uczniów z następujących szkół:

 

Zespół Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pogórskiej Woli, Zespół Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej, Publiczne Gimnazjum w Ryglicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej, Gimnazjum w Lubczy.

 

Uczniowie pisali 45-minutowy test zawierający różnorodne zadania leksykalne. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

I miejsce zajęła uczennica gimnazjum w Ryglicach: Angela Grzenia

 

II miejsce zajęła uczennica gimnazjum w Ryglicach: Małgorzata Lasota

 

III miejsce zajęli: uczennica gimnazjum w Pogórskiej Woli Monika Bugajska oraz uczeń gimnazjum w Szynwałdzie Paweł Stańczyk

 

Organizatorem konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie: Justyna Stańczyk, Ewelina Pyrz, Alicja Flis- Musiał.

 

Konkurs cieszy się rosnącą popularnością wśród nauczycieli i młodzieży gimnazjalnej, która często będąc na finiszu szkoły poważnie myśli o swoich umiejętnościach językowych w świetle podjęcia nauki w szkole średniej. Konkurs pozwala na zmierzenie swych umiejętności i wiedzy i porównanie się z rówieśnikami.

 

Konkurs promuje również język i kulturę krajów anglojęzycznych, co we współczesnym świecie ma bardzo duże znaczenie.