Pages

Categories

SzukajZmienione szkoły czekają na dzieci

Zmienione szkoły czekają na dzieci

by
3 września 2014
Najnowsze informacje
No Comment

1 września również uczniowie z Gminy Skrzyszów rozpoczęli nowy rok szkolny. W trakcie wakacji w ich placówkach przeprowadzono większe lub mniejsze remonty. Dzięki nim będzie ładniej, cieplej, ale też wygodniej.

Największe prace w wakacje przeprowadzono w Szkole Podstawowej Nr 2 w Skrzyszowie, w Szkole Podstawowej w Ładnej i Przedszkolu Publicznym w Szynwałdzie. W pierwszej placówce wciąż trwa termomodernizacja budynku. Ma zakończyć się jesienią tego roku. Kosztuje prawie 250 tysięcy złotych. W Ładnej termomodernizacja obejmuje budynek szkoły podstawowej i sali gimnastycznej. Całość robót opiewa na kwotę 550 tys. złotych. Dofinansowanie z WFOŚiGW wynosi 209 tys. złotych. Natomiast w Szynwałdzie termomodernizacja Przedszkola Publicznego kosztuje ponad 320 tysięcy złotych.

W Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie wykonano szereg remontów: pokryto dach nową warstwą farby, ułożono nowy chodnik przed wejściem do hali sportowej oraz wymalowano zaplecze kuchenne wraz z piwnicami. Prace kosztowały ponad 75 tysięcy złotych. Ponadto wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie korzystać będą z 15 po leasingowych zestawów komputerowych. Zakupione komputery mają pełną gwarancję, parametrami nie odbiegają od komputerów nowych, a są trzykrotnie tańsze.

W budynku Przedszkola w Skrzyszowie odmalowano wszystkie pomieszczenia łącznie z drzwiami.

W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pogórskiej Woli oraz Przedszkolu w Łękawicy w lipcu i sierpniu wykonano drobne remonty.

W Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie przybyły nowe szatnie. W trakcie wakacji trwały również bardzo intensywne prace przy budowie hali przy Szkole Podstawowej w Łękawicy. Gotowa ma być za kilkanaście miesięcy.

Zobacz galerię…