Pages

Categories

SzukajDebata społeczna na temat bezpieczeństwa

Debata społeczna na temat bezpieczeństwa

by
3 marca 2016
Najnowsze informacje, Policja Informuje
No Comment

18 lutego w Urzędzie Gminy w Skrzyszowie odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu w gminie. Obecni byli przedstawiciele samorządu, Policji oraz mieszkańcy poszczególnych miejscowości.

W pierwszej części debaty przygotowanej przez policję zaprezentowano różne rodzaje zagrożeń w Gminie Skrzyszów w porównaniu z sąsiednimi gminami. W części drugiej odbyła się dyskusja obecnych uczestników debaty, która potwierdziła wnioski płynące z prezentacji przygotowanej przez policję.

Wśród wielu głosów pojawiły się argumenty na temat wykroczeń na terenie gminy z uwzględnieniem szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa. Sporo uwagi poświęcono problematyce zagrożeń w ruchu drogowym. Podczas dyskusji poruszono także środki zaradcze takie jak: profilaktyka szkolna, zwiększenie ilości spotkań osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo z młodzieżą i seniorami, sprawę montażu kamer przez gminę na drogach gminnych, poprawę bezpieczeństwa poprzez monitorowanie tras przejazdu. Pojawiły się także głosy na temat konieczności reakcji na wykroczenia popełniane przez użytkowników pojazdów typu quad i motocykle crossowe.

Poniżej prezentacja przygotowana i omówiona przez przedstawiciela Policji: „BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”

PREZENTACJA