Pages

Categories

SzukajPatrole w lasach wykonywane przez Straż Graniczną, Leśną i terenowe Koło Łowieckie „Dzik”

Patrole w lasach wykonywane przez Straż Graniczną, Leśną i terenowe Koło Łowieckie „Dzik”

by
21 października 2016
Najnowsze informacje, Policja Informuje
No Comment

Na leśnych drogach w naszej gminie pojawiły się ostatnio motocykle i quady. Są to jednak pojazdy specjalne, wykorzystywane przez Straż Graniczną oraz Leśną.

Wspólne patrole w wykonaniu służb zaangażowanych w działania priorytetowe- przynoszą pierwsze efekty. Tak działania Policji na drogach, jak też patrole w lasach wykonywane przez Straż Graniczną, Leśną i terenowe Koło Łowieckie „Dzik”, sprawiły iż zmniejszyła się działalność szkodnicza na tych terenach.

Patrole dokonują kontroli legalności wywożonego drzewa z lasów, materiałów sypkich – jakim jest piasek oraz legalność wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi. Pamiętać należy, iż Straż Graniczna i Leśna posiadają takie same uprawnienia do kontroli pojazdów i osób jak Policja. Mogą też w uzasadnionych przypadkach wystawiać kary w postaci mandatów, za wykroczenia dotyczące szkodnictwa leśnego i niszczenia środowiska. Dalsze działania służb i myśliwych skierowane zostały na ujawnienie i ograniczenie procederu kłusownictwa na terenie naszej Gminy.