Pages

Categories

SzukajZagrożenie dla dzieci i młodzieży Wyzwanie Niebieskiego Wieloryba

Zagrożenie dla dzieci i młodzieży Wyzwanie Niebieskiego Wieloryba

by
18 kwietnia 2017
Najnowsze informacje, Policja Informuje
No Comment

Blue Whale Challenge to gra, która doprowadza dzieci do samookaleczeń, a nawet samobójstwa. Blue Whale Challenge jest szczególnie popularne wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Jakie są zasady Blue Whale Challenge, gry, która może doprowadzić nawet do samobójstwa?

Zasady Blue Whale Challenge są przerażające: Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania.

Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie. Zadania polegają mi.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych podobnych zadań. zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia.

O Blue Whale Challenge dzieci dowiadują się przez internet. Ich rodzice często nie mają o niczym pojęcia, a gra jest śmiertelnie niebezpieczna. Niebieski wieloryb może prowadzić bowiem do samookaleczeń, a nawet do samobójstwa!

Apelujemy o do rodziców, by zwiększyli uwagę na to co ich dzieci przeglądają w internecie,
a w szczególności na telefonach. Prosimy także by zwrócili uwagę na czas poświęcany przez dziecko na pobyt w wirtualnej rzeczywistości, często odbywający się ponad niezbędną konieczność.