Pages

Categories

SzukajCZWARTA DRUŻYNA MAŁOPOLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ !

CZWARTA DRUŻYNA MAŁOPOLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ !

by
17 maja 2017
Najnowsze informacje
No Comment

W dniu 15 maja w Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie gościliśmy sześć najlepszych zespołów w piłce ręcznej dziewcząt, które walczyły o tytuł mistrza małopolski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych. Zawody poprzedzone wielostopniowymi eliminacjami przyniosły wiele emocji i z cała pewnością potwierdziły jak trudną, ale jakże piękną i emocjonującą dyscypliną sportu jest piłka ręczna. Wszystkie zespoły walczyły z pełnym zaangażowaniem, ale z poszanowaniem zasad fair play.

Mecz finałowy pomiędzy uczennicami szkół w Krakowie i Wilczyskach, które w większości, na co dzień trenują w klubach sportowych i występują w rozgrywkach ligowych był ozdobą całych zawodów. Wielkim zaszczytem i sukcesem dla nas było to, że w tym gronie znalazły się uczennice naszej szkoły, które do tych zawodów przygotowała i doprowadziła Pani Rita Pasiecznik. Dziewczyny we wszystkich meczach bardzo dzielnie walczyły, stawiając opór dużo bardziej faworyzowanym zespołom. W turnieju wykrzesały wszystkie swoje siły, zużyły cały zapas ambicji i energii, popisały się perfekcyjną współpraca zespołową, dzięki czemu osiągnęły wielki sukces, jakim jest zdobycie czwartego miejsca w turnieju. Pani Ricie – trenerce zespołu i wszystkim zawodniczkom składamy wielkie gratulacje.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Wilczyska
2. Kraków
3. Olkusz
4. Skrzyszów
5. Żegocina
6. Krzczonów

Puchary dla najlepszych zawodniczek wręczali Pan Marek Małek reprezentujący Małopolski Związek Sportowy oraz Wójt Gminy Skrzyszów Pan Marcin Kiwior.

Król strzelców – Oliwia Bartusik – Olkusz,
Najlepsza zawodniczka – Aleksandra Zabielny – Wilczyska,
Najlepsza bramkarka – Martyna Mróz – Skrzyszów

Dziewczyny grały w składzie: Karolina Bednarz, Agnieszka Bialik, Ola Chrytyniak, Wiktoria Chrystyniak, Gabriela Janas, Zuzanna Jucha, Gabriela Kawa, Kinga Korus, Karolina Kukla, Milena Małecka, Martyna Mróz, Emilia Pęcak, Anna Prokop, Ola Siedlik, Emilia Siedlik, Izabela Stańczyk, Laura Kołodziej.