Pages

Categories

Szukaj„PSZCZOŁY NASZE WSPÓLNE DOBRO”

„PSZCZOŁY NASZE WSPÓLNE DOBRO”

by
18 maja 2017
Najnowsze informacje
No Comment

Niezmiernie miło nam poinformować, iż Zarząd Koła Pszczelarzy w Skrzyszowie podpisał umowę z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu pod tytułem „Pszczoły nasze wspólne dobro”. W ramach projektu zostanie przeprowadzony cykl warsztatów dla pszczelarzy (7 spotkań), spotkanie praktyczne jak budować ul oraz wyjazd studyjny do Kamiannej (zajęcia teoretyczne i praktyczne w pasiece Barć Kamianna). Ponadto projekt zakłada działania promocyjne wśród mieszkańców Gminy Skrzyszów. Na jesieni zostanie przeprowadzona akcja nasadzenia drzewkami miododajnymi terenów udostępnionych przez Urząd Gminy Skrzyszów.  Dodatkowo również na jesieni zostaną przeprowadzone dwa konkursy włączające społeczność w życie koła.

Już w sobotę 27 maja o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej w Łękawicy odbędzie się kolejne ze spotkań w ramach warsztatów pt. CHOROBY PSZCZELE tj. sposoby leczenia i profilaktyka w pasiece.
Następne zajęcia w czerwcu!

 

Projekt Finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

2015_logo_FIO_v1