Pages

Categories

Szukaj

ZAJĘCIA W TOKU !

ZAJĘCIA W TOKU !

by
2 sierpnia 2017
Najnowsze informacje
No Comment

W Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie 21 i 28 lipca odbyły się kolejne projekcje bajek na DVD. W przedostatni piątek lipca został wyświetlona bajka stanowiąca opowieść o nastolatce, która chcąc dopełnić dzieła swoich przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć legendarną wyspę. Z kolei 28 lipca odbyła się projekcja dla najmłodszych widzów, opowiadająca o przygodach słynnej małpki George. Fabuła bajki opiera się na historii Ted’a, który wyrusza do Afryki, by odnaleźć posążek małpy. Na miejscu zaprzyjaźnia się z Georgem.

Weronika Nowak

 

zdjęcia: Justyna Kielian

Seanse bajek na DVD są realizowane w ramach projektu p.n. „Wakacje z pomysłem” dofinansowanego z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków przez Grupę nieformalną Animatorki wraz z patronem, Stowarzyszeniem Mój Szynwałd.

 

W ramach kolejnego wakacyjnego spotkania, 25 lipca 2017 r. Pracownia Orange w Łękawicy gościła magika Mistrza Pietrowa i jego zabawnego asystenta Żabola-Babola. Podczas spotkania goście pokazywali zgromadzonym najróżniejsze sztuczki. Publiczność miała okazję obejrzeć m. in. znikające monety, zaskakujące sztuczki z wykorzystaniem czarodziejskiej chusty i obręczy czy płonącego portfela, a także sztuczki karciane. Magicy przy pomocy niezwykłej maszyny własnej produkcji wyczarowali banknot jednodolarowy, który czarodziejską różdżką zamienili w tysiąc dolarów. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. 

 

27 lipca natomiast dzieci i młodzież wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Uczestnicy mieli okazję poznać metody pracy na kole garncarskim i z pomocą instruktora pani Marii Mikosz wykonać glinianą miseczkę oraz dekoracyjne lusterka.

 

Pokaz sztuczek magicznych oraz warsztaty ceramiczne zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.