Pages

Categories

SzukajDiecezjalny Marsz Trzeźwości Tarnów – Skrzyszów 2017

Diecezjalny Marsz Trzeźwości Tarnów – Skrzyszów 2017

by
3 sierpnia 2017
Najnowsze informacje
No Comment

Tradycyjnie od lat sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości. Pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża oraz Wójta gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora, w sobotę, 5 sierpnia br. z kościoła Bł. Karoliny w Tarnowie  do kościoła św.Stanisława BM w Skrzyszowie wyruszy  XIV Marsz Trzeźwości.

Organizatorami Marszu jest Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości ks. Zbigniew Guzy, Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Diecezjalny Apostolat Trzeźwości oraz Urząd Gminy Skrzyszów. Marsz Trzeźwości wyruszy ok. godziny 1730 i przejdzie ulicami Marii Dąbrowskiej, Orkana, Wiadukt, Lwowską, Okrężną i Skrzyszowską do  Skrzyszowa. Trasa Marszu wynosi 6 km, a przewidywany czas przejścia zajmie ok. 2 godziny. Po modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu, uczestnicy Marszu odpoczną i skorzystają z posiłku.

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy Marszu będą zabezpieczani przez Policję. Na zakończenie Marszu Trzeźwości  autobusy odwiozą uczestników do Tarnowa przed kościół Bł.Karoliny.