Pages

Categories

SzukajE-dzienniki w naszych szkołach !

E-dzienniki w naszych szkołach !

by
11 sierpnia 2017
Najnowsze informacje
No Comment

W szkołach naszej gminy trwają aktualnie prace związane z modernizacją sieci internetowej. Prace są niezbędne aby można było od września uruchomić e-dzienniki. Do tego celu zostaną również zakupione komputery stacjonarne i laptopy, tak aby w każdej sali lekcyjnej mógł się znajdować komputer, z którego będą korzystać nauczyciele. E-dzienniki zastąpią tradycyjny papierowy dziennik. Rodzice i uczniowie otrzymają we wrześniu bezpłatny dostęp do e-dziennika. E-dziennik umożliwi rodzicom szybką i wygodną komunikację ze szkołą, łatwy wgląd w bieżące dane dotyczące dziecka, aktywne wspieranie dzieci w codziennej edukacji, przygotowanie się do rozmowy z nauczycielami. Natomiast uczeń w e-dzienniku będzie mógł zobaczyć swój aktualny plan lekcji, kiedy i z czego będą sprawdziany czy kartkówki, zadania domowe jakie trzeba odrobić w najbliższym czasie, swoje oceny i nieobecności. Koszty związane z wdrożeniem e-dziennika będą znaczne, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców zostaną na ten cel wygospodarowane dodatkowe środki.