Pages

Categories

SzukajWarsztaty robotyki dla dzieci

Warsztaty robotyki dla dzieci

by
17 października 2017
Najnowsze informacje
No Comment

Pracownia Orange w Łękawicy wzięła udział w projekcie #Superkoderzy w Pracowniach Orange i pozyskała pięć zestawów robotów.  Lofi Robot – Zestaw Edubox to pakiety do konstruowania robotów adresowane dla początkujących wynalazców, chcących poznać podstawy programowania, mechaniki i robotyki.

Podczas spotkań młodzi programiści będą pisać proste algorytmy definiujące jak ma się zachować robot w określonych warunkach. Reakcja urządzenia na bodźce zewnętrzne zależeć będzie od pomysłowości i fantazji twórcy. Skonstruowany robot ze smartfonem, kolarz światłolub, robot goryl czy inna konstrukcja mogą poruszać się w określony przez  autora sposób, rysować według zadanych instrukcji, reagować na światło i przeszkody, a nawet wykonywać polecenia wydawane bezprzewodowo z telefonu lub komputera. Mózgiem robota jest popularny w przemyśle i automatyce moduł procesora Arduino. Skonstruowanie
i zaprogramowanie oryginalnego robota, który wykonuje polecenia autora to ogromna satysfakcja, jak również skuteczny sposób nauki podstaw programowania, robotyki, elektroniki i myślenia projektowego.

Ponadto, w ramach projektu Grywalizacja, zorganizowanego przez Fundację Orange udało się wzbogacić zbiór o szósty zestaw robotów. Dzięki temu z zajęć będzie mogła skorzystać większa liczba zainteresowanych.

Wartość pozyskanych robotów wynosi 3150zł.

Zajęcia robotyki w Pracowni Orange w Łękawicy z wykorzystaniem pozyskanych robotów rozpoczniemy 16 listopada i będą się one odbywały w każdy czwartek. Zapisy i dodatkowe informacje w Pracowni Orange w Łękawicy w budynku Biblioteki Publicznej oraz pod numerem telefonu 14 6744 234.

„Projekt finansowany ze środków Fundacji Orange”

                                                                                                                     Agnieszka Szczupak

superkoderzy.plakat.poprawka