Pages

Categories

SzukajDyskusyjne Spotkanie Filmowe w bibliotece w Szynwałdzie

Dyskusyjne Spotkanie Filmowe w bibliotece w Szynwałdzie

by
9 stycznia 2018
Najnowsze informacje
No Comment

W styczniu 2018 roku biblioteka w Szynwałdzie zaprasza na spotkanie przeznaczone dla wszystkich miłośników dobrego kina. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 stycznia (godz. 18.00). Program spotkania filmowego będzie obejmował krótkie wprowadzenie do wybranego filmu, seans oraz dyskusję po zakończonej projekcji. W czasie dyskusji każdy uczestnik będzie mógł podzielić się swoją opinią na temat obejrzanego filmu. Jako pierwszy, zostanie wyświetlony film pt. „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland. Spotkanie poprowadzi Dominika Dąbek, studentka piątego roku filmoznawstwa. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.
Film „Pokot” to dramat i kryminał w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik na podstawie powieści pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk. Film przedstawia historię Janiny Duszejko, emerytowanej inżynierki, z zamiłowania astrolożki i wegetarianki. Akcja rozgrywa się w Sudetach gdzie dochodzi do serii morderstw, których ofiarami są myśliwi. Okoliczności ich śmierci są bardzo tajemnicze, a główna bohaterka wobec bezradności policji prowadzi własne śledztwo, którego wnioski są zaskakujące.
Film otrzymał siedem nagród w różnych konkursach m.in. został wyróżniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (Berlin International Film Festival) nagrodą im. Alfreda Bauera i otrzymał statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia dla filmu fabularnego, który otwiera horyzonty sztuki filmowej. Polska premiera filmu odbyła się w lutym 2017 r. „Pokot” nie miał do tej pory premiery telewizyjnej. Film przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia.

24852551_1587199764652180_1835737748739568322_n