Pages

Categories

SzukajSzachiści z Małopolski spotkali się w Skrzyszowie na turnieju „ O Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta gminy Skrzyszów”

Szachiści z Małopolski spotkali się w Skrzyszowie na turnieju „ O Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta gminy Skrzyszów”

by
8 marca 2018
Najnowsze informacje
No Comment

Dużą Popularnością cieszył się turniej szachowy „O Puchar Starosty Tarnowskiego oraz Wójta gminy Skrzyszów”, który odbył się w niedzielę, 4 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.
W turnieju wzięło udział siedemdziesięciu zawodników łącznie z gminy Skrzyszów a także z kilkunastu miejscowości z terenu całej Małopolski. Najmłodsi szachiści liczyli pięć lat a najstarsi powyżej siedemdziesięciu. Turniej prowadził sędzia klasy państwowej Wiesław Kasperek oraz trzech sędziów pomocniczych z tarnowskiej KANY.
Szachiści rozpoczęli rywalizację od godziny 1200 i rozegrali 9 rund w ciągu sześciu godzin. Turniej został rozegrany w trzech kategoriach:
– OPEN, w której zwyciężył Roman Mucha z Klubu MKS Wieliczka
– MIESZKAŃCY GMINY SKRZYSZÓW, w której zwyciężył Michał Smoła mieszkaniec Skrzyszowa, reprezentujący Klub Czarna
– KATEGORIA DZIECI, w której zwyciężył Jakub Słowik reprezentujący Stowarzyszenie KANA z Tarnowa.
Uczestnicy turnieju szachowego podziękowali Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi oraz Wójtowi Gminy Skrzyszów Marcinowi Kiwiorowi za ufundowanie atrakcyjnych nagród. Słowa podziękowania szachiści skierowali także sponsorom produktów spożywczych Państwu Marii i Krzysztofowi Kowalskim, Elżbiecie i Kazimierzowi Śwdzińskim oraz Janowi Starostce i Paniom ze stołówki szkolnej, które przygotowały bardzo smaczny bigos.
Turniej był okazją do spotkania się miłośników szachów, porównania poziomu gry szachistów, a także promocji naszej gminy.