Pages

Categories

SzukajTurniej piłki siatkowej szkół noszących im. Świętego Jana Pawła II

Turniej piłki siatkowej szkół noszących im. Świętego Jana Pawła II

by
12 marca 2018
Najnowsze informacje
No Comment

Już po raz dwunasty uczniowie szkół noszących imię Świętego Jana Pawła II z Diecezji tarnowskiej spotkali się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skrzyszowie, aby wziąć udział w sportowym współzawodnictwie szkół o Puchar przechodni Biskupa tarnowskiego. Tegoroczne rozgrywki toczyły się w piłce siatkowej dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI i klas gimnazjalnych. W turnieju udział wzięło ponad 200 dziewcząt z 14 szkół z naszej diecezji. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał ks. Dziekan Zdzisław Gniewek, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, życzył sukcesów sportowych, pobłogosławił startujących i poprowadził wspólna modlitwę w intencji startujących i Naszego Patrona. Następnie odbyły się mecze, a rozgrywki były prowadzone systemem grupowym, następnie w grupach mistrzowskiej o miejsca 1-4 i w grupie o pozostałe miejsca. Ideą tego turnieju nie jest osiąganie mistrzowskich wyników sportowych, ale stworzenie okazji do integracji społeczności szkolnych szkół Jana Pawła II. Po rozgrywkach trwających blisko 6 godzin nadszedł czas na nagrodzenie wszystkich uczestników pucharami i dyplomami, bo wszyscy którzy brali udział w turnieju mogą poczuć się zwycięzcami. W prowadzonej klasyfikacji wyłoniono szkoły które otrzymały na rok do swojej szkoły zaszczytny tytuł mistrzowski i puchar przechodni, który na pewno wyeksponują w najbardziej reprezentacyjnym miejscu w szkole. Dużym wydarzeniem i wielkim zaszczytem dla wszystkich uczniów było przyjmowanie pucharów z rąk ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, który jak zwykle niezawodnie zaszczycił swoja obecności nasz turniej. Księdzu biskupowi przy wręczaniu pucharów towarzyszyli: ks. Prałat Czesław Paszyński – asystent kościelny Diecezjalnej Rodziny Szkół JP II, ks. Dziekan Zdzisław Gniewek, Pani Halina Węgrzyn dyrektor SP 21 w Nowym Sączu – prezes Diecezjalnej Rodziny Szkół JP II, Pan Grzegorz Gorczowski – sekretarz Diecezjalnej Rodziny Szkół JP II, Pan Marcin Kiwior Wójt Gminy Skrzyszów oraz Pani Małgorzata Mróz.
Wyniki końcowe turnieju:
Szkoły Podstawowe
1 miejsce SP nr 1 Męcina
2 miejsce SP Gołkowice Górne
3 miejsce SP nr 21 Nowy Sącz
4 miejsce SP Łososina Dolna
5 miejsce SP nr 11 Mielec
6 miejsce SP nr1 Skrzyszów
7 miejsce SP Korzenna
Najlepsza zawodniczka turnieju – Alicja Jeleń (SP nr 1 Męcina)
Klasy Gimnazjalne
1 miejsce SP Korzenna
2 miejsce SP Łososina Dolna
3 miejsce SP Skrzyszów
4 miejsce SP Gołkowice Górne
5 miejsce SP Ciężkowice
6 miejsce SP nr 2 Jadowniki
7 miejsce SP nr 1 Męcina
Najlepsza zawodniczka turnieju – Klaudia Nowak (SP Korzenna)
Patronat medialny nad turniejem objęli: RDN Małopolska oraz Tarnowski Gość Niedzielny. Relacje tutaj:
http://www.rdn.pl/sport/sportowa-rywalizacja-schodzi-drugi-plan
https://tarnow.gosc.pl/doc/4531024.Hartujcie-tez-ducha
Serdeczne słowa podziękowania składamy wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego turnieju: Panu Marcinowi Kiwior, Panu Stanisławowi Tyrce, Panu Tomaszowi Nazimkowi, Państwu Anecie i Krzysztofowi Galus, Panu Tomaszowi Tarczoniowi, Panu Zbigniewowi Sroce, Panu Adamowi Fladze, Panu Jackowi Nowakowi, Panu Tadeuszowi Wrześniakowi oraz Radzie Rodziców. Słowa podziękowania kierujemy również do Pani Marioli Singh która sprawowała opiekę medyczną nad uczniami.
Za wzorowe przeprowadzenie turnieju składamy serdeczne podziękowania nauczycielom WF Paniom Monice Pawłowicz i Ricie Pasiecznik i Panom Rafałowi Łabuzowi i Bartłomiejowi Miecznikowi. Pani Marzenie Wojtal dziękujemy za przygotowanie banneru, pracownikom administracji i obsługi oraz pracownikom kuchni za pomoc i właściwe ugoszczenie sportowców i ich opiekunów.