Pages

Categories

SzukajUczniowie z Pogórskiej Woli też witali Kamila Stocha

Uczniowie z Pogórskiej Woli też witali Kamila Stocha

by
13 kwietnia 2018
Najnowsze informacje
No Comment

      7 kwietnie uczniowie Szkoły Podstawowej im H. Marusarzówny w Pogórskiej Woli wraz z p. K. Soprych i p. E.Sumarą uczestniczyli w uroczystości powitania w Zębie mistrza olimpijskiego- Kamila Stocha. Na to ważne wydarzenie delegacja szkoły została zaproszona przez dyrektora tamtejszej szkoły. Szkoła w Zębie, której patronką jest również Helena Marusarzówna, od wielu lat jest zaprzyjaźniona ze szkołą w Pogórskiej Woli. Uroczystość powitania Mistrza odbyła się na Bartolskim Wierchu w Zębie. Kamil Stoch przyjechał wraz z żoną Ewą białym landem w asyście góralskiej banderii. Zjawili się także inni członkowie ekipy skoczków: Dawid Kubacki z narzeczoną, serwismen Kacper Skrobot, trenerzy: Grzegorz Sobczyk i Zbigniew Klimowski oraz oczywiście rodzice Kamila. Na miejscu powitania panowała niepowtarzalna atmosfera: grała góralska kapela, duża część witających była ubrana po góralsku.
      „Piyknie Bóg zapłać, zeście się tu ześli”- dziękował nasz ulubiony skoczek kibicom z całej Polski, którzy tłumnie przybyli na Podhale, by wyrazić wdzięczność swojemu idolowi za wspaniały sezon zimowy, sukcesy i niezapomniane emocje oraz wzruszenia, jakich dostarczyły jego skoki. Kamil Stoch otrzymał wiele prezentów, m.in. kwiaty, obrazy oraz białe kożuszki góralskie. Był jeszcze jeden, okazały prezent- gigantyczny tort, ozdobiony napisami przypominającymi osiągnięcia z obecnego sezonu, który starczył na obdzielenie wszystkich gości uczestniczących w powitaniu.
       Dla naszych uczniów obecność na tej uroczystości była wielkim przeżyciem i stworzyła możliwość zdobycia cennych zdjęć, autografów i na pewno na zawsze pozostanie w ich pamięci.