Pages

Categories

SzukajW niedzielę 15 kwietnia br. odbył się turniej szachowy „O Puchar Sołtysa  Pogórskiej Woli”

W niedzielę 15 kwietnia br. odbył się turniej szachowy „O Puchar Sołtysa Pogórskiej Woli”

by
17 kwietnia 2018
Najnowsze informacje
No Comment

Turniej został rozegrany w miejscowej remizie strażackiej. W turnieju wzięło udział trzydziestu ośmiu szachistów z gminy Skrzyszów, a także gmin i miejscowości Małopolski i Podkarpacia między innymi, z Biecza, z Dąbrowy Tarnowskiej, Bochni, Krakowa, Tarnowa, Lisiej Góry, Gorlic, Wieliczki, Łęgu Tarnowskiego, Zalasowej i Tarnowca. Szachiści spoza gminy Skrzyszów twierdzą, że przyjeżdżają na skrzyszowskie turnieje, gdyż gmina uchodzi za bardzo znany ośrodek szachowy. Turniej zorganizowali Sołtys Pogórskiej Woli Anna Czosnyka oraz Prezes OSP Janusz Madura natomiast sędzią prowadzącym był Czesław Markiewicz z tarnowskiej KANY. Najliczniejszą reprezentację stanowiły dzieci. Grała także młodzież, dorośli oraz seniorzy. Organizator turnieju Pani Sołtys Pogórskiej Woli była także sponsorem, przygotowała poczęstunek oraz napoje ciepłe i chłodne. Turniej trwał ponad cztery godziny i był rozegrany w trzech kategoriach :„OPEN”, „DZIECI” i „MIESZKAŃCY GMINY SKRZYSZÓW”. Zdobywcy kolejnych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani PUCHARAMI SOŁTYSA. Najstarsi i najmłodsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy zaś najmłodszym zawodnikom sędzia turnieju wręczył medale.
Najlepszymi zawodnikami a tym samym zdobywcami pucharów w poszczególnych kategoriach turnieju zostali :
– kategoria OPEN – I miejsce Maciej Bajorek z Gorlic, miejsce II Marian Kosiba z Biecza a miejsce III zajął Karol Marzec z Bochni.
– Kategoria DZIECI – I pozycję zajął Jacek Markiewicz z Tarnowa, II miejsce Daria Damian z Dąbrowy Tarnowskiej zaś miejsce III Jan Paszyński z Pogórskiej Woli.
– Kategoria MIESZKAŃCY GMINY – zwyciężył Zbigniew Mącior z Pogórskiej Woli, na miejscu II uplasował się Bogusław Lachowski także z Pogórskiej Woli a miejsce III Dawid Łabędź z Łękawicy.
Turniej w Pogórskiej Woli był ostatnim z cyklu „O Puchar Sołtysa”. Sędzia Czesław Markiewicz dokonał bilansu wszystkich turniejów wyłaniając najlepszych szachistów, którzy zostali uhonorowani specjalnymi pucharami. Najlepszym szachistą wszystkich pięciu turniejów „O Puchar Sołtysa” został Ariel Pasionek z Krakowa, pozycję II zajął Piotr Dekorda z Krakowa zaś miejsce III przypadło Marcinowi Kosibie z Biecza. Wśród szachistek najlepszą okazała się Daria Damian z Dąbrowy Tarnowskiej.