Pages

Categories

SzukajKarpacki Wyścig Kurierów

Karpacki Wyścig Kurierów

by
9 maja 2018
Najnowsze informacje
No Comment

W piątek 4 maja po raz pierwszy zainaugurowana została rywalizacja w 1. Edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów. Prolog tego wyścigu odbył się w Pogórskiej Woli. Karpacki Wyścig Kurierów to konkurs dla kolarzy, którzy nie przekroczyli 23 roku życia i jest to bardzo ważna impreza sportowa znana w całej Europie. Do tej pory wyścig ten był zarezerwowany tylko dla zawodowych kolarzy. W tym roku organizatorzy postanowili dać szansę również tym, którzy nie są zawodowcami w dziedzinie kolarstwa, ale traktują je przede wszystkim jako hobby i w związku z tym postanowili wprowadzić nowość, czyli rywalizację dla amatorów. Pierwsza edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów składała się z trzech dni (4 – 6 maja), a uczestnicy mogli zgłaszać się zarówno do udziału we wszystkich trzech dniach wyścigu, jak również tylko w wybranych. W piątek zawodniczki i zawodnicy musieli zmierzyć się z próbą jazdy indywidualnej na czas na dystansie 5 km. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia trasy była siedziba OGP Gaz System w Pogórskiej Woli. Trasa była płaska i nieskomplikowana technicznie. Wyniki pierwszego dnia wyścigu wyglądają następująco:
Prolog – 4 maja: Pogórska Wola, jazda indywidualna na czas, 5km | Zwycięzcy:
K-I: Natalia Hady
M-0: Piotr Witkowski
M-I: Grzegorz Warchoł
M-II: Marek Witek
M-III: Krzysztof Łuczkowiec
M-IV: Andrzej Kukułka
Drugi dzień rywalizacji w tym wyścigu odbył się na Podkarpaciu, w okolicy Pilzna. Podczas tego dnia kolarze mieli do pokonania 28 kilometrowe rundy wiodące przez sztywne i strome podjazdy pod Górę Świętego Marcina i Górę Maga. Start tego etapu odbył się w Mokrzcu pod bazą logistyczną firmy Omega. Zwycięzcami tego etapu wyścigu zostali:
Etap 5 maja Pilzno – Pilzno
Zwycięzca etapu: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)
Lider klasyfikacji generalnej Lotto: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)
Lider klasyfikacji punktowej Gaz System: Daniel Augustyn (Tanieodzywki.pl Cycling Team)
Lider klasyfikacji górskiej CCC: Daniel Augustyn (Tanieodzywki.pl Cycling Team)
Trzeci, finałowy odcinek 1. Edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów został rozegrany w okolicach Ryglic. Trzeci etap był dla kolarzy najtrudniejszy, ponieważ składał się z 72 kilometrowej trasy, która wymagała pokonania dwóch dużych rund z ciężkimi, stromymi podjazdami. Start odbył się w rynku w Ryglicach.
O etapowym zwycięstwie zadecydował finisz z grupy, ale niespodzianki nie było. Najszybszy na Rynku w Ryglicach okazał się Grzegorz Warchoł, który tym samym zakończył rywalizację w 1. Karpackim Wyścigu Kurierów Dla Amatorów ze 100-procentową skutecznością. Tarnowianin wygrał wszystkie trzy etapy i triumfował w końcowej klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji punktowej Gaz-System. Koszulka zwycięzcy klasyfikacji górskiej CCC trafiła zaś do Tomasza Niedźwiedzkiego.
2. etap – 6 maja: Ryglice – Ryglice, 72km
Zwycięzca etapu: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)
Zwycięzca klasyfikacji generalnej Lotto: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)
Zwycięzca klasyfikacji punktowej Gaz System: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)
Zwycięzca klasyfikacji górskiej CCC: Tomasz Niedźwiedzki