Pages

Categories

SzukajSzynwałdzkie Tarasy wypełnione muzyką

Szynwałdzkie Tarasy wypełnione muzyką

by
12 czerwca 2018
Najnowsze informacje
No Comment

   Po raz pierwszy plac przed biblioteką w Szynwałdzie został wykorzystany na niecodzienny koncert. Ukształtowanie terenu w formie tarasów jak i jego zagospodarowanie sprzyjają spotkaniom ze sztuką i artystami. W ramach tegorocznych „Szynwałdzkich tarasów”, które będą wydarzeniem cyklicznym, odbył się koncert chóru ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szynwałdzie działający pod kierunkiem Pani Barbary Iwan oraz koncert znanej grupy BIG CONTEST BAND. Podczas koncertu zostały wręczone dyplomy uczestnikom Gminnego konkursu artystów „Maestro” oraz nagrody dla laureatek Mileny Gębali z Ładnej i Kingi Zyguła ze Skrzyszowa. Laureatki nie kryły wzruszenia i zaprezentowały publiczności piosenki konkursowe. Milena zaśpiewała „Co się śni niewidomym” – N. Kuleszy a Kinga przebój Justina Bibera „Purpose”.
   Dziewiętnastoosobowy Big Contest Band – Tarnowska Orkiestra Rozrywkowa działa od sierpnia 2008r. Orkiestra jest platformą wielopokoleniową, w której działa oprócz profesjonalnych i wykształconych muzyków spora grupa młodzieży. Młodzież ta może zdobywać swoje pierwsze doświadczenie artystyczne i sceniczne u boku starszych kolegów. Daje im to możliwości zdobycia doświadczenia, niejednokrotnie kierunkuje ich upodobania muzyczne w stronę bardziej ambitnych artystycznie projektów, poszerza repertuar i świadomość muzyczną. Big band do tej pory współpracował z tak znanymi artystami, jak m.in. Karen Edwards, Reggie Moore, Stanley Breckenridge, Krzesimir Dębski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Stanisław Sojka, Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran, Joachim Mencel, Leszek Kułakowski, Wojciech Groborz, Anna Jurksztowicz, Piotr Cugowski i Antoni Krupa. Orkiestrą od początku jej istnienia kieruje i dyryguje jej założyciel i pomysłodawca Piotr Pociask.
   Następny koncert na „Szynwałdzkich Tarasach” odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym roku, ale współpraca Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek z Big Contestem ma szansę na rozwój w ramach innych ciekawych projektów o czym będziemy informować.