Pages

Categories

Szukaj

Wizyta partnerska

Wizyta partnerska

by
5 lipca 2018
Najnowsze informacje
No Comment

Gmina Skrzyszów poszukuje gmin partnerskich zagranicą. Wymiana doświadczeń, poznanie innych warunków gospodarczych, obyczajów, kultury, wymiana myśli, są to wartości, które wpływają na rozwój społeczności lokalnej. W ostatnich dniach czerwca gościła w naszej gminie grupa samorządowców z Ukrainy – obwód Woronowiecki, która chce nawiązać z naszą gminą współpracę partnerską. Goście zwiedzili Hutę Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka sp. z o.o., Bibliotekę Publiczną w Szynwałdzie oraz zalew na zbiorniku w Skrzyszowie. Bardzo interesowali się pracą samorządów i administracji w Polsce. Z uwagą przyglądali się pracy poszczególnych referatów Urzędu Gminy, a także z zainteresowaniem zwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 w Skrzyszowie oraz zabytkowy Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika.
Współpraca będzie kontynuowana, a jej szczegóły ustalane podczas następnej wizyty gości z Ukrainy podczas XXIII Dożynek Gminnych w Ładnej.