Pages

Categories

SzukajOczyszczacze powietrza w naszych przedszkolach i szkołach

Oczyszczacze powietrza w naszych przedszkolach i szkołach

by
4 października 2018
Najnowsze informacje
No Comment

Dzięki staraniom Gminy Skrzyszów do wszystkich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie naszej gminy trafiły oczyszczacze powietrza po jednej sztuce na placówkę przekazane w formie darowizny przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrożenie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.
Oczyszczacze są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Oczyszczacze zostały wyposażone w wysokiej klasy filtry HEPA, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie.
Mamy nadzieję, że przekazane naszym placówkom nowoczesne urządzenia pozwolą nam chociaż w małym stopniu uchronić dzieci od problemów zdrowotnych wywołanych przez zanieczyszczenia.