Pages

Categories

SzukajUszyliśmy Flagę Narodową !

Uszyliśmy Flagę Narodową !

by
6 listopada 2018
Kultura, Najnowsze informacje
No Comment


Na tydzień przed uroczystymi obchodami Święta Odzyskania Niepodległości, mieszkańcy naszej gminy zebrali się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie aby uszyć flagę narodową.
Pod hasłem „100 metrów flagi na 100 lecie niepodległości” dwie bale materiałów białego i czerwonego sprawnie zszyto pod okiem fachowej krawcowej Aliny Kolewa. Ze sztuką szycia na maszynie mierzyli się zarówno panie jak i panowie, również dzieci wytrwale towarzyszyły wydarzeniu. Flaga będzie godnie niesiona spod pomnika rozstrzelanych w lesie Kruk przed Szkołę nr 1 w Skrzyszowie, na której zostanie zawieszona, dekorując naszą gminę w tym wyjątkowym dniu jakim jest 11 listopada. Pomysłodawcą akcji jest Stanisław Plebanek, a inicjatywę wsparło wielu mieszkańców i instytucji.
Każdy mieszkaniec naszej gminy może przyłączyć się do uczczenia jubileuszu 100-lecia niepodległości, niosąc stu metrową flagę podczas Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Serdecznie zapraszamy.

Autorzy zdjęć:
Papuga Mateusz PROVIDEO-FOTO
Plebanek Stanisław tuszynwald.pl