Pages

Categories

SzukajPuchar Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Skrzyszów dla najlepszych szachistów

Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Skrzyszów dla najlepszych szachistów

by
28 lutego 2019
Najnowsze informacje, Sport
No Comment

Turniej szachowy „ O Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Skrzyszów” został rozegrany w niedzielę 24 lutego w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. W turnieju wzięło udział 91 szachistów z gminy Skrzyszów, a także z terenu całego województwa małopolskiego i podkarpackiego. Sędzią prowadzącym zawody był p. Wiesław Kasperek z Tarnowa. Turniej w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund rozpoczął się o godz. 12:00, a zakończył około 18:00. Należy zaznaczyć, że jeden zawodnik mógł być klasyfikowany tylko w jednej kategorii turniejowej. Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

 • OPEN:
  I miejsce Smoła Michał (mieszkaniec Skrzyszowa),
  II miejsce Widła Piotr,
  III miejsce Markowicz Jerzy,
 • Juniorzy Starsi (2001-2006):
  I miejsce Szczurek Krzysztof,
  II miejsce Urbański Wojciech,
  III miejsce Kryzia Wiktor,
 • Juniorzy Młodsi (2007 i młodsi):
  I miejsce Żmuda Tomasz,
  II miejsce Krawiec Jakub,
  III miejsce Opiła Paweł,

Najlepszym szachistą z terenu gminy został Małochleb Marcin (zgodnie z zasadą klasyfikowania), a tytuł najlepszej szachistki wywalczyła Mirowska Oliwia. Rozbieżność wiekowa turnieju to 65 lat, gdzie najmłodszym zawodnikiem turnieju był Wojtuś Marek (5 lat), a najstarszym mieszkaniec Skrzyszowa Franciszek Mucha.
Turniej został zorganizowany przy współpracy Gminy Skrzyszów, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie filia w Szynwałdzie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. W czasie zawodów zawodnicy mogli skorzystać z przygotowanego bufetu i poczęstować się ciastkami i napojami na zimno i gorąco. W połowie zawodów zawodnicy zostali poczęstowani pysznym bigosem przyrządzonym przez Panie ze stołówki szkolnej. Sponsorem pucharów była Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak.

Turniej był okazją do spotkania się miłośników szachów, porównania poziomu gry szachistów, a także promocji naszej gminy.
Kolejny turniej już w niedzielę 3 marca br., gdzie szachiści będą mieli okazję do kolejnego spotkania i rywalizacji w turnieju „o Puchar Sołtys Skrzyszowa”. Turniej odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. Rozpoczęcie o godzinie 10.30. Zapisy od 10.00. Turniej zostanie rozegrany systemem 9 rund – 6 rund 2×10, 3 rundy 2×15 minut. Gorąco zapraszamy!