Pages

Categories

SzukajPuchar Sołtys Skrzyszowa dla najlepszych szachistów

Puchar Sołtys Skrzyszowa dla najlepszych szachistów

by
5 marca 2019
Najnowsze informacje, Sport
No Comment

Turniej szachowy „ O Puchar sołtysa Skrzyszowa” został rozegrany w niedzielę 3 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II. W turnieju wzięło udział 51 szachistów z gminy Skrzyszów, a także Ustrzyk Dolnych, Bochni, Olszanicy, Pilzna, Biecza, Tarnowca, Lisiej Góry, Radłowa, Zaczarnia, Zalasowej, Woli Rzędzińskiej, Koszyc Wielkich, Nowodworza oraz Tarnowa.
Turniej zorganizowała Sołtys Skrzyszowa Halina Mondel. Sędzią prowadzącym zawody był Czesław Markiewicz z tarnowskiej KANY, któremu w prowadzeniu zawodów pomagały szachistki z klubu. Turniej w systemie 9 rund rozpoczął się o 10:30, a zakończył się około 15:00. Zdobywcami Pucharu Sołtys Skrzyszowa, a tym samym zwycięzcami turnieju szachowego zostali:
– kategoria OPEN – I miejsce Łukasz Sowiński, II miejsce Sławomir Bęc, III miejsce Ariel Pasionek.
Wyróżnienia
– kategoria najlepszy junior 2006 i młodsi – Paweł Opiła
– kategoria najlepszy MIESZKANIEC GMINY SKRZYSZÓW- Gabriela Łabędź
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkowe wyróżnienia powędrowały do najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz dla rodzin startujących wspólnie w turnieju. Sponsorem poczęstunku, pysznych wypieków i napoi gorących była organizator turnieju Sołtys Skrzyszowa.
Po rozegraniu trzech z pięciu turniejów sołeckich w klasyfikacji generalnej prowadzi Ariel Pasionek.

W niedzielę 10 marca br. szachiści będą mieli okazję do kolejnego spotkania i rywalizacji w turnieju „o Puchar Sołtysa Szynwałdu”. Turniej odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie. Rozpoczęcie o godzinie 11:00. Zapisy od 10:45. Turniej zostanie rozegrany systemem 9 rund – pierwsze 6 rund 2×10 minut, ostatnie 3 rundy 2×15 minut. Gorąco zapraszamy!