Pages

Categories

SzukajPuchar Sołtys Szynwałdu dla najlepszych szachistów

Puchar Sołtys Szynwałdu dla najlepszych szachistów

by
13 marca 2019
Najnowsze informacje, Sport
No Comment

Turniej szachowy „ O Puchar sołtysa Szynwałdu” został rozegrany w niedzielę 10 marca w Szkole Podstawowej im. Armiii Krajowej. W turnieju wzięło udział 72 szachistów z gminy Skrzyszów, a także Ustrzyk Dolnych, Biecza, Olszanicy, Pilzna, Dębicy, Tarnowca, Lisiej Góry, Radłowa, Zaczarnia, Zalasowej, Woli Rzędzińskiej, Koszyc Wielkich, Nowodworza oraz Tarnowa.
Turniej zorganizowała Sołtys Skrzyszowa Maria Żywiec. Sędzią prowadzącym zawody był Czesław Markiewicz z tarnowskiej KANY, któremu w prowadzeniu zawodów pomagali szachiści z klubu. Turniej w systemie 9 rund rozpoczął się o 11:00, a zakończył się około 16:00. Zdobywcami Pucharu Sołtys Szynwałdu, a tym samym zwycięzcami turnieju szachowego zostali:
– kategoria OPEN – I miejsce Ariel Pasionek, II miejsce Marcin Kosiba, III miejsce Jakub Lenart.
Wyróżnienia
– kategoria najlepszy junior 2006 i młodsi – Paweł Opiła
– kategoria najlepszy MIESZKANIEC GMINY SKRZYSZÓW- Dawid Łabędź
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkowe wyróżnienia powędrowały do najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz dla rodzin startujących wspólnie w turnieju. Sponsorem poczęstunku, ciastek, soków i napoi gorących była organizator turnieju Sołtys Szynwałdu.
Po rozegraniu czterech z pięciu turniejów sołeckich w klasyfikacji generalnej prowadzi Ariel Pasionek.

W niedzielę 17 marca br. szachiści będą mieli okazję do kolejnego spotkania i rywalizacji w turnieju „o Puchar Sołtysa Łękawicy”. Turniej odbędzie się w remizie OSP Łękawica. Rozpoczęcie o godzinie 12:00. Zapisy od 11:30. Turniej zostanie rozegrany systemem 9 rund – pierwsze 5 rund 2×10 minut, ostatnie 4 rundy 2×15 minut. Gorąco zapraszamy!

fot. Anna Mądel, Mateusz Papuga