Pages

Categories

SzukajOtwarcie wystawy pt. „Fascynujący świat pająków i skorpionów”

Otwarcie wystawy pt. „Fascynujący świat pająków i skorpionów”

by
15 marca 2019
Najnowsze informacje
No Comment

W niedzielę 10 marca w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie otwarta została wystawa edukacyjno – przyrodnicza pt. „Fascynujący świat pająków i skorpionów”, udostępniona przez firmę ARANEUS.
Ekspozycja składa się z 40 okazów pajęczaków, w tym pająków oraz skorpionów z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Wśród nich znajdują się m.in: najniebezpieczniejszy pająk świata – czarna wdowa, samiec jednego z największych gatunków ptasznika – ptasznik goliat, najniebezpieczniejszy skorpion na świecie – skorpion saharyjski, krocionogi, ptasznik Vitalius Wacketi – łagodny pająk, który zamieszkuje tereny Brazylii i stanowi pożywienie dla tamtejszej ludności.
Na wystawie można zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki pajęczaków, których nie spotkamy w życiu codziennym. Ponadto kontakt z żywymi okazami, to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.
W dniu otwarcia wystawy, zebrani mieli okazję dzięki Panom z firmy ARANEUS wziąć na rękę pająka i przekonać się, że są to niezwykle delikatne zwierzęta, które nie jedzą ludzi i nie atakują ich, jeśli tylko traktuje się je należycie. Chętnych nie brakowało, więc można powiedzieć, że pajączek przechodził z rąk do rąk.
Wystawa już cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, którzy przyjeżdżają do biblioteki całymi klasami, aby podziwiać te ośmionożne zwierzęta. Dla zwiedzających przygotowana została prezentacja, a także warsztaty, podczas których dzieci robią pajączki według swojego pomysłu, z materiałów które są im udostępnione.
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia tej ciekawej wystawy, która od poniedziałku do piątku czynna jest dla grup (szkół), po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: 14 674 23 46 oraz czynna będzie przez 3 niedziele (zwiedzanie indywidualne): 17.03.2019 r, 24.03.2019 r, 31.03.2019 r, w godzinach od 13.00 do 18.00. Wstęp: 5 zł od osoby.

no images were found