Pages

Categories

Szukaj„Zasłużony dla Gminy Skrzyszów”

„Zasłużony dla Gminy Skrzyszów”

by
11 lipca 2019
Kultura, Najnowsze informacje
No Comment

W poniedziałek 8 lipca, w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie odbyła się V Sesja Rady Gminy Skrzyszów, na której podjęta została uchwała w sprawie nadania tytułu „ Zasłużony dla Gminy Skrzyszów” – pani Elżbiecie Stepskiej – Kot.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz i instytucji gminnych. Bohaterka podzieliła się z zebranymi wspomnieniami ze swojego życia i dzieciństwa, a ponieważ do końca nie znała powodu, dla którego zorganizowane zostało spotkanie – nie kryła zaskoczenia, wzruszenia i zarazem ogromnej radości, gdy otrzymała odznaczenie oraz puchar z tytułem „Zasłużony dla Gminy Skrzyszów”. Dzień ten był szczególny również dlatego, że pani Elżbieta Stepska – Kot obchodziła akurat swoje 82 urodziny, z tej okazji przygotowany został tort oraz wręczono Solenizantce kwiaty, a działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Szynwałdzie zespół „Szynwałdzianie”, zaśpiewał „Sto lat”.
Nasza Bohaterka to wyjątkowa osoba, która wniosła wiele niezwykłych wartości do Gminy Skrzyszów, nie tylko dzięki pracy, którą wykonywała (działaczka społeczna, pedagog, autorka wierszy i wspomnień z czasów gehenny w Kazachstanie), ale przede wszystkim dzięki swojej osobowości i wartościom, którym ciągle jest wierna. Jest autorką artykułów publikowanych w prasie oraz tomów poetyckich i wspomnieniowych: „Ballada syberyjska”, „Okaleczone dzieciństwo”, „Moja myśl”, „Zachować od zapomnienia”, „Kwiaty skrzyszowskie” oraz najnowszego, tegorocznego zbioru „Opowiedz mi, Babciu, jak to było dawniej”. Ukazał się również audiobook „ Zachować od zapomnienia” – zawierający szeroki wybór wierszy i wspomnień Autorki.
Pomimo niełatwego dzieciństwa i wielu doświadczeń życiowych, pani Elżbieta Stepska – Kot jest osobą bardzo radosną, uśmiechniętą, a wielu z nas mogłoby brać przykład z jej pozytywnego nastawienia do życia i ludzi.
Jeszcze raz gratulujemy Solenizantce w pełni zasłużonego tytułu i cieszymy się, że jest mieszkanką naszej gminy.