Pages

Categories

SzukajKoncert organowy Barbary Cornet w Szynwałdzie po raz drugi

Koncert organowy Barbary Cornet w Szynwałdzie po raz drugi

by
16 lipca 2019
Kultura, Najnowsze informacje
No Comment

W najbliższą niedzielę 21 lipca o godz. 17.00, w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie, odbędzie koncert organowy paryskiej organistki Barbary Cornet.
Barbara Cornet – studentka i organistka, posiadająca polsko – francuskie obywatelstwo. Jest tytularną organistką w kościele Św. Remi w Maisons – Alfort w regionie Paryskim oraz od 2017 r. organizatorką comiesięcznych koncertów organowych w ramach Sezonu Muzycznego w tym samym kościele. Po uzyskaniu DEM (Dyplomu Muzycznego) w Konserwatorium w Besancon w wieku 16 lat , kontynuuje naukę gry na organach w Konserwatorium Regionalnym w Saint Maur-des-Fossés w regionie Paryskim, w klasie profesora Eric Lebrun.
Jest laureatką nagrody Młody Muzyk przyznanej w 2018 roku przez Stowarzyszenie « Deutsch Franzosiche Gesellschaft » z Freibourg in Brisgau (Niemcy) oraz fiinalistką konkursu NIIOC w Irlandii. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez znanych i cenionych organistów miedzy innymi : V. Grappy, C. Mantoux, MA. Leurent, D. Ferran, O. Houette, J.B. Robin, B.F Marle-Ouvrard, V. Aubertin. Grała w ramach Festiwali « Orgue en Ville » w Besançon, « Festival Bach en Combrailles » w Pontaumur. Koncertowała miedzy innymi: w Besançon, Chartres, Fontainebleau, Paryżu, Arbois, Szynwałdzie, Arradon, Placher Bas i w wielu innych miejscowościach. W najbliższych tygodniach zaproszona jest do Niemiec, Rosji i Pałacu Królewskiego w Wersalu. Równolegle ze studiami muzycznymi, artystka łączy studia na Uniwersytecie Dauphine PSL w Paryżu, gdzie po uzyskaniu licencjatu została przyjęta na Magisterium – kierunek Zarządzanie.

Zapraszamy serdecznie na koncert, szczegółowy program znajduje się na plakacie. Wstęp wolny.

146-koncert-organowy