Pages

Categories

SzukajStarostowie  Dożynek Gminy Skrzyszów 2019

Starostowie Dożynek Gminy Skrzyszów 2019

by
13 sierpnia 2019
Najnowsze informacje
No Comment

Już w najbliższy weekend 17 i 18 sierpnia odbędą się XXIV Dożynki Gminy Skrzyszów, na które serdecznie zapraszamy. Zgodnie ze staropolską tradycją, zaszczytną rolę w obrzędach dożynkowych pełnią Starostowie Dożynek. W tym roku będą nimi:
0001a

Adam Budzik Starosta XXIV Dożynek Gminy Skrzyszów
Z Łękawicą Pana Adama łączą przede wszystkim więzy krwi. Mieszka tu od urodzenia, a obecnie wraz z żoną Bogusławą oraz trójką dzieci: najstarszym synem Krystianem – 26 lat, córką Natalią – 24 lata oraz synem Igorem – 11 lat. W swojej miejscowości jest członkiem Rady Sołeckiej. Na co dzień zajmuje się produkcją mebli na terenie rodzinnej miejscowości. Jako właściciel firmy, stara się wspierać wszelkie działania charytatywne w naszej gminie oraz umożliwiać zatrudnienie lokalnym mieszkańcom. Wolny czas spędza z żoną i przyjaciółmi, organizując wycieczki motocyklowe.

 

Cecylia Starostka

Cecylia Starostka – Starościna XXIV Dożynek Gminy Skrzyszów
Pani Cecylia Starostka pochodzi ze Skrzyszowa, od 22 lat mieszka w Łękawicy wraz z mężem Janem i trójką dzieci. Mąż Pani Cecylii prowadzi działalność gospodarczą – Piekarnię w rodzinnej miejscowości. Najstarszy syn Mikołaj ma 21 lat i pracuje wraz z ojcem w firmie, młodszy Łukasz – 19 lat oraz córka Emilia – 11 lat. Pani Cecylia Starostka z zawodu jest położną, od 25 lat pracuje w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie, obecnie jako instrumentariuszka na bloku operacyjnym. Jak sama mówi, praca nauczyła jej pokory do życia. Bardzo lubi spędzać czas z rodziną, która jest dla niej najważniejsza, a w wolnej chwili poświęca się pasji ogrodniczej.