Pages

Categories

SzukajBezpłatne zaproszenia na koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes w Lusławicach do odbioru w bibliotece w Szynwałdzie

Bezpłatne zaproszenia na koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes w Lusławicach do odbioru w bibliotece w Szynwałdzie

by
10 października 2019
Kultura, Najnowsze informacje
No Comment

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminu Skrzyszów na koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes. Wystąpi on 20 października 2019 r. o godz. 16.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Wraz z tarnowskim chórem na scenie jednej z najnowocześniejszych scen w Polsce zaprezentuje się węgierski chór Cantemus, będący częścią instytutu chóralnego w Nyíregyháza.
W trakcie koncertu będzie możliwość usłyszenia utworów polskich i węgierskich kompozytorów. Ponadto występ zostanie opatrzony słownym komentarzem, który pomoże w dostrzeżeniu różnic w muzyce obydwu narodów oraz przypomni więzi historyczne łączące oba kraje. W trakcie finału publiczność usłyszy specjalnie skomponowany na tę okazję utwór „Vivat Polonia”.
Wszystkich chętnych, pragnących wybrać się na koncert do Lusławic, zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie po odbiór bezpłatnych zaproszeń (ilość ograniczona) uprawniających do uczestnictwa w wydarzeniu. Transport we własnym zakresie.