Pages

Categories

SzukajBal Andrzejkowy w Ładnej za nami

Bal Andrzejkowy w Ładnej za nami

by
26 listopada 2019
Najnowsze informacje
No Comment

W niedzielę 24 listopada w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej, odbył się kolejny bal Andrzejkowy z udziałem osób niepełnosprawnych z terenu gminy Skrzyszów: z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tarnowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, wraz z siostrą dyrektor Joanną Sutowicz; z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie, na czele z Urszulą Paszkowską; podopieczni Fundacji „RuszSię” wraz z zastępcą prezesa zarządu, Agnieszką Śliwą. W balu wzięły udział rodziny i opiekunowie zaproszonych osób, sołtys Ładnej Stanisław Barnaś, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ładnej Maria Łakoma, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie Danuta Flaumenhaft.
Zebrani z zapałem i niesamowitą energią tańczyli, śpiewali i bawili się, a w przerwach pomiędzy zabawą korzystali z pysznego poczęstunku. Ponadto swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował zespół taneczny Rotam, działający przy Fundacji „RuszSię”. Tancerze poruszający się na wózkach inwalidzkich wzbudzili podziw i uznanie publiczności, która nagrodziła ich brawami.
Dziękujemy sołtysowi Stanisławowi Barnasiowi, Dyrektor szkoły Marii Łakomie za zorganizowanie balu oraz wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przebiegu wydarzenia, co jest niezwykle ważne dla uczestników, gdyż co roku wracają tutaj z uśmiechem na twarzy.