Pages

Categories

SzukajKrajowy Rejestr Systemu Ekozarządzania i Audytu (EMAS)

Krajowy Rejestr Systemu Ekozarządzania i Audytu (EMAS)

by
10 lutego 2020
Aktuaności Przedsiębiorcy
No Comment

Szanowni Państwo,
informujemy o możliwości uzyskania przez przedsiębiorców i instytucje sektora publicznego jak i prywatnego oraz organizacje wszystkich sektorów gospodarki, wpisy do krajowego rejestru systemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Mając na celu troskę o środowisko w Polsce, jak i na świecie zachęcamy aby jak największa liczba organizacji dążyła do nieustannej poprawy swojej działalności na rzecz środowiska poprzez przestrzeganie norm i przepisów ochrony środowiska.
Podstawę prawną EMAS (ang. Eco-Management and Audit Scheme) stanowi Rozporządzenie Parlamenty Europejskiego i Rady (WE) Nr 1221/2009 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie rodzajów organizacji zainteresowanych wdrażaniem kompleksowych rozwiązań w obszarze ochrony środowiska, zarówno przedstawicieli firm, jak i instytucji niekomercyjnych.
Certyfikat przyznawany przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska po zarejestrowaniu w systemie ekozarządzania i audytu EMAS oznacza spełnienie prze organizację najwyższych wymogów z zakresu ochrony środowiska.
Po szczegółowe informację zapraszamy na stronę internetową
http://emas.gdos.gov.pl.