Pages

Categories

SzukajJeżdżę z głową 2020

Jeżdżę z głową 2020

by
11 lutego 2020
Najnowsze informacje
No Comment

Pierwszy tydzień ferii zimowych to dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy czas spędzony na stoku w Jastrzębi koło Ciężkowic. Dzięki projektowi pn. „Jeżdżę z głową” uczniowie mieli okazję poznać podstawy jazdy na nartach oraz nauczyć się bezpiecznego korzystania i zachowania na stoku narciarskim. Zajęcia prowadzone były pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy pokazali uczestnikom zajęć nie tylko różne techniki jazdy na nartach, ale też na co zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych osób na stoku. Zajęcia rozpoczynały się od solidnej rozgrzewki, po której następowała część główna zajęć. Tematyka była różna: od nauki podchodzenia pod wzniesienie, umiejętność kontrolowanych upadków, samodzielnego wstawania, do zjazdów slalomem i wyjeżdżania wyciągiem.  Na zakończenie wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
„Jeżdżę z głową” to małopolski projekt nauki jazdy na nartach i snowboardzie dla uczniów szkół podstawowych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tych dyscyplinach sportowych. Projekt jest realizowany w Małopolsce od 2012 roku, a wsparcie z budżetu Województwa Małopolskiego trafia do naszej gminy od 2017 r.