Pages

Categories

SzukajZrzuć koronę – uszyj maskę

Zrzuć koronę – uszyj maskę

by
25 marca 2020
COVID-19, Najnowsze informacje
No Comment

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną oraz gotowością wielu mieszkańców do niesienia pomocy, ogłaszamy akcję społeczną zorganizowaną wspólnie przez Klub Kobiet Kreatywnych „Gracja” oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Polega ona na szyciu maseczek z materiałów, które na ten cel pozyskujemy i przekazujemy chętnym do pomocy, jak również udzielamy instruktażu szycia. Uszyte maseczki prosimy o przekazywanie do pojemników umieszczonych przy bibliotece w Szynwałdzie i Urzędzie Gminy, aby mogły zostać poddane sterylizacji.
Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców gminy Skrzyszów (potrafiących szyć i posiadających maszynę do szycia) jak i inne stowarzyszenia do włączenia się w akcję szycia maseczek. Trafią one m.in. do Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Skrzyszowie oraz jednostek OSP.
Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” z Łękawicy już szyje maseczki od minionego weekendu w ramach akcji „Maski dla Tarnowa” przy współpracy Stowarzyszenia „Tu i Teraz”. Do tej pory uszyły ok 150 maseczek, a od teraz szyją maski dla mieszkańców naszej gminy przyłączając się do akcji „Zrzuć koronę – uszyj maskę”.
W celu zgłoszenia się do udziały w akcji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 14 674 23 46.