Pages

Categories

SzukajJan Paweł II (1920 – 2005)

Jan Paweł II (1920 – 2005)

by
18 maja 2020
Najnowsze informacje
No Comment

W dniu dzisiejszym świętujemy wyjątkowy jubileusz. Dokładnie 100 lat temu, 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Papież Polak był człowiekiem wrażliwym, mądrym, rozumiejącym ludzi i ich problemy. Prowadził swoją ziemską misję w oparciu na prawdziwym, solidnym fundamencie, jakim jest wiara chrześcijańska, modlitwa i całkowite zawierzenie Bogu.
W związku z panującym stanem epidemicznym i licznymi ograniczeniami, planowane od dawna uroczystości związane ze 100-leciem urodzin Karola Wojtyły nie odbędą się tak jak zaplanowano. W naszej gminie, jeśli będzie to możliwe, obchody mają się odbyć w październiku, w trakcie Tygodnia Papieskiego, który przypadnie w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Aby uczcić pamięć Papieża Polaka, zachęcamy do skorzystania z transmisji Mszy św. z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, na kanale TVP3, dzisiaj o godz. 17.00, której przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski. O godz. 18.00 natomiast odbędzie się koncert pn. „Santo Subito – prorok naszych czasów”, który będzie emitowany w TVP1. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej Archidiecezji Krakowskiej, gdzie ludzie łączą się w modlitwie on-line. W akcji wspólnego nagrania litanii do Św. Jana Pawła II wzięło udział 282 osoby, m.in.: abp. Marek Jędraszewski, kard. Stanisław Dziwisz i abp. Stanisław Gądecki i wiele innych osób, wśród których być może znajdują się Wasi znajomi. Więcej pod linkiem: Moc modlitwy

Ponadto, w mediach społecznościowych ruszyła akcja #DziękujemyJaniePawle2. Wystarczy na kartce papieru napisać: #DziękujemyJaniePawle2, zrobić sobie zdjęcie z hasłem, a następnie udostępnić w mediach społecznościowych.
Powinniśmy starać się iść przez życie zgodnie ze wskazówkami Jana Pawła II, takimi jak np.:
„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.
(Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)
„Człowieka (…) nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie”.
(Homilia, Warszawa, 1979 r.)
„Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na takich odniesieniach, na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym. Tylko na takim fundamencie można też budować proces wychowania, który stanowi podstawowy cel rodziny i jej pierwszorzędne zadanie”.
(Homilia, Wrocław, 1983 r.)

JPII

Zdjęcia pochodzą ze strony Archidiecezji Krakowskiej