Pages

Categories

Szukaj

Gra terenowa trwa

Gra terenowa trwa

by
30 lipca 2020
Najnowsze informacje
No Comment

Jedną z propozycji Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek spędzania wolnego czasu we wakacje jest Weekendowa Gra Terenowa. To połączenie questingu i geocachingu, polega na szukaniu skrytek za pomocą urządzenia GPS np. smartfona. Uczestnicy gry podążają do miejsc wskazanych przez współrzędne geograficzne i starają się tam znaleźć skrytkę (pojemnik) ukryty w tym miejscu. Pojemniki mogą być różnej wielkości, mogą znajdować się pod liściem, kamieniem czy być ukryte w dziupli. Czasami znalezienie pojemnika poprzedzone jest wykonaniem określonych zadań – np. zebraniem informacji z innych miejsc lub rozwiązaniem zadań logicznych. W pojemnikach znajdują się części hasła,. które należy zbierać i całość wysłać na adres paulina.barnas@gcb-skrzyszow.pl. Po zapoznaniu się z informacjami i odnotowaniu znalezienia skrytki w Dzienniku (data, imię lub nick), należy odłożyć pojemnik na miejsce, aby kolejni uczestnicy mogli wziąć udział w grze. Pamiętać należy aby niczego nie zabierać ze skrytki!
Gra cieszy się zainteresowaniem mieszkańców gminy Skrzyszów i nie tylko. Organizatorzy dostają maile od osób spoza gminy. W zabawie uczestniczą zarówno całe rodziny jak i osoby indywidualne. Jest rodzina, która przeszła wszystkie dotychczasowe skrytki. Niestety zdarzają się niezaplanowane sytuacje jak np. zaginięcie pojemników ze skrytek w Szynwałdzie (ktoś dla zabawy wziął pojemniki z Dziennikiem i nie oddał na miejsce). Zdarzyło się również, że skrytka nie została odnaleziona przez uczestnika i potraktował to jako błąd organizatora. Prosimy o nie zniechęcanie się do dalszego udziału w grze, która ma być przede wszystkim dobrą i bezpieczną zabawą.
Do tej pory gracze szukali skrytek w Skrzyszowie, Pogórskiej Woli i Szynwałdzie.
Zapraszamy do gry jeszcze w dwóch miejscowościach 8-9 sierpnia w Łękawicy, 22-23 sierpnia w Ładnej. Szczegółowe informacje i współrzędne pierwszej skrytki znajdują się na stronie www.gcb-skrzyszow.pl