Pages

Categories

Szukaj5. rocznica działalności Grupy DBO (Dzieci Boga Ojca) Stowarzyszenia „Arcamino” w Skrzyszowie

by
30 marca 2017
Najnowsze informacje
No Comment

W Skrzyszowie odbyły się obchody 5. rocznicy działalności grupy osób uzależnionych DBO.

Pięć lat temu, na początku 2012r. w jednym z domów na terenie gminy Skrzyszów spotkało się siedem osób pragnących uwolnić się od alkoholu, celem zmiany dotychczasowego trybu życia i całkowitego zerwania z nałogiem. Wydawać się to może niemożliwe, ale od dnia spotkania, utrzymując ścisłe kontakty, zupełnie przestali sięgać po alkohol. Na początku nie było łatwo, ale siłę  czerpali z faktu, że są razem. Dołączyli także do nich następni i w efekcie po upływie roku czasu  grupa rozwinęła się. Spotkania odbywali w różnych miejscach. Pojawiła się potrzeba  pomieszczenia na stałe spotkania.

Z tą prośbą udali się do Wójta gminy Marcina Kiwiora, który udostępnił część budynku po dawnym kółku rolniczym. Stałe pomieszczenie pozwoliło na prowadzenie działalności od lutego 2013r. Uczestnicy postanowili założyć stowarzyszenie, co stało się faktem w 2014r.

W Stowarzyszeniu „ Arcamino” działają cztery grupy, a wkrótce ma powstać kolejna.  

W środy o godzinie 1800 spotykają się osoby należące do grupy św. Rity, są to osoby współuzależnione.  W czwartki  o 1900 swoje  spotkania ma grupa wsparcia osób uzależnionych – DBO ( Dzieci Boga Ojca). W soboty o godzinie 1800  spotyka się rodzinna grupa wsparcia  im. Johna Powella, znanego jezuity, znawcy zagadnień ludzkiej osobowości. Grupa czwarta to grupa  DDA ( Dorosłe Dzieci Alkoholików).

         Obchody rocznicowe rozpoczęła Msza św. koncelebrowana w kościele parafialnym w Skrzyszowie o godzinie 1500, którą odprawili ks. Zbigniew Guzy, Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości oraz ks. Proboszcz Zdzisław Gniewek. Msza św. była dziękczynieniem za  dar trzeźwości osób uzależnionych.

Na obchody rocznicowe stowarzyszenia przyjechali członkowie zaprzyjaźnionych grup wsparcia z Dąbrowy Tarnowskiej i  Lisiej Góry. Zaproszeni  także byli członkowie grup z Nowego Sącza, Krakowa i  Tarnowskiego Centrum Integracji Społecznej. Jednym z ważnych akcentów obchodów było uhonorowanie pięcioletniej pracy Stowarzyszenia przez

Samorząd Gminy pamiątkowym pucharem.

Prezes podziękował Samorządowi Gminy w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia   „Arkamino” za pomoc samorządu w ciągu całego okresu 5 lat działalności  Stowarzyszenia.

W sytuacji problemów uzależnienia od alkoholu czy innych środków można skontaktować się  ze Stowarzyszeniem, tel. 664 224 120

Dyżury telefoniczne celem umówienia się na spotkanie są w poniedziałki,  w godzinach  od 1700  do  2000.

 

    Każdy kto w swoim życiu z różnych powodów doświadcza problemu uzależnienia powinien pamiętać, że nie jest samotną wyspą. Stowarzyszenie „Arcamino” zawsze poda pomocną dłoń!