Pages

Categories

SzukajGabriela Bednarz Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Gabriela Bednarz Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

by
22 stycznia 2014
Najnowsze informacje
No Comment

Laureaci konkursu plastycznego, ogłoszonego przez Fundację ks. Malińskiego “Będzie Lepiej”, odebrali swoje nagrody w teatrze Groteska w Krakowie.

Do Krakowa przyjechali ze Szczecina, z województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Najmłodsi zdobywcy nagród i wyróżnień mieli po 7 lat, najstarszy – 22. Wszystkich łączy zamiłowanie do malowania i rysowania.

Miło nam poinformować, że laureatką zdobywczynią pierwszego miejsca została uczennica klasy 2 Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie – Gabriela Bednarz, której serdecznie gratulujemy.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować cztery prace, z których jedna musiała być ilustracją do bajki księdza Malińskiego – mówi szef Rady Fundacji “Będzie Lepiej” Karol Dudek. Dzieci wywiązały się z tego znakomicie – malowały aniołki, kwiaty, księżniczki, motyle…

Jurorzy i widzowie, którzy podczas imprezy oglądali prace na ekranie, odpowiedzieli na to pytanie twierdząco. Pierwsze miejsce ex aequo otrzymali: 14-letnia Gabriela Bednarz ze Skrzyszowa i 15-letni Bartłomiej Szpak z Zawoi, drugie – 14-letnia Wiktoria Stasiak z Ujazdu Górnego , a trzecie – 22-letni Maciej Zieliński z Głogowa . Wyróżnienia przyznano: Jagodzie Michalak, Jagodzie Kozłowskiej, Kacprowi Konieczko, Apolonii Zydroń i Marcie Sacewicz.

Wręczenie stypendiów poprzedziły niebanalne jasełka grupy “Resistor” oraz uczniów VIII Prywatnego Akademickiego LO. Z minirecitalem kolęd wystąpiła Jaga Wrońska.

gabriela bednarz