Pages

Categories

SzukajOpłatek Seniorów – Ładna 5.01.2014r.

Opłatek Seniorów – Ładna 5.01.2014r.

by
6 stycznia 2014
Najnowsze informacje
No Comment

Opłatek dla seniorów w Ładnej

A światłość w ciemności świeci…”

Zobacz najnowszą galerię z opłatka seniorów z Ładnej

Zobacz Galerię…

Salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej przyozdobiła świąteczna scenografia: gwiazdy, choinki, dekoracja symbolizująca betlejemską stajenkę, nad którą pojawił się napis: „A światłość w ciemności świeci…”. To już tradycja, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia wójt Gminy Skrzyszów, Marcin Kiwior, spotyka się z seniorami z poszczególnych wiosek. W minioną niedzielę taka uroczystość miała miejsce właśnie w Ładnej.

Po przywitaniu wszystkich i zaintonowaniu kolędy „Dzisiaj w Betlejem” przez prowadzącego spotkanie Zbigniewa Guzego, głos zabrał gospodarz Gminy, wójt Marcin Kiwior, który wyraził uznanie dla pracy i dokonań starszego pokolenia współtworzącego od lat rzeczywistość gminy: „Szacunek – to postawa, która charakteryzuje młodych wobec Waszych dokonań” – powiedział.

Kolejno głos zabierali: Maria Łakoma – dyr. Szkoły im. K. Makuszyńskiego, Czesław Boruch – radny, inicjator budowy szkoły w Ładnej i ks. Wiesław Gomółka – proboszcz miejscowej Parafii Przemienienia Pańskiego, który poświęcił opłatki. W spotkaniu uczestniczyli również m.in.: Stanisław Barnaś – sołtys Ładnej, ks. Krzysztof Czaja – katecheta, ks. Franciszek Dragosz – wikary z tarnowskiego kościoła xx. Misjonarzy, stały uczestnik uroczystości w Ładnej.

Po ogólnym złożeniu sobie życzeń przez przybyłych, zespół szkolny zaprezentował montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycielki, Joannę Cetnar i Annę Makowiec, odwołujący się do wydarzeń sprzed ponad 2 tysięcy lat. Młodzi wykonawcy z zaangażowaniem wywiązali się ze swoich artystycznych zadań.

Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie kolęd oraz poczęstunek, podczas którego w miłej atmosferze toczyły się towarzyskie i sąsiedzkie rozmowy.