Przejdź do stopki

Wójt

    wyświetleń: 405

Treść

Atrakcyjne położenie, malownicze krajobrazy i aktywna społeczność lokalna – tak w skrócie prezentuje się podtarnowska gmina Skrzyszów, na której oficjalnej stronie internetowej serdecznie witam wszystkich internautów.

Lokalizacja to jeden z atutów naszej gminy. Sąsiedztwo miasta Tarnowa oraz przebiegająca przez nią trasa krajowa nr 4 są naturalnymi atutami do rozwoju gospodarczego. Dla samorządu lokalnego jednym z najważniejszych priorytetów jest stwarzanie jak najlepszych warunków do promocji i rozwoju przedsiębiorczości na każdym szczeblu.

Wielkim kapitałem gminy Skrzyszów są jej mieszkańcy. To ludzie niezwykle zaangażowani w losy swojej małej ojczyzny. Z dużym poświęceniem włączają się w wiele akcji i inicjatyw społecznych. Zdobyte w nich doświadczenie stanowi często pierwszy krok do powstawania wielu cennych inwestycji. Aktywnością wyróżniają się też młodzi i bardzo dobrze wykształceni ludzie. Dla nich praca na rzecz gminy Skrzyszów jest lekcją patriotyzmu lokalnego.

Gmina Skrzyszów obejmuje pięć sołectw Ładna, Łękawica, Pogórska Wola, Skrzyszów i Szynwałd. Mieszka w nich ponad 14 tysięcy mieszkańców. To tereny z pięknymi krajobrazami. Zawierają szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe o długości około 65 km. To znakomite miejsca do rodzinnych wypoczynków.

W gminie znajdują się również zabytkowe kościoły drewniane – w Skrzyszowie i Pogórskiej Woli. Zapraszam do przeglądania strony internetowej oraz odwiedzania naszej gminy.

Do zobaczenia w gminie Skrzyszów!

Wójt Gminy Skrzyszów
Marcin Kiwior