Przejdź do stopki

„Czytamy z sercem”

„Czytamy z sercem”

Treść

W czwartek 29 września br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. Inicjatywa ta łączy w sobie dwa święta przypadające tego dnia: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca.

Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób oraz symboliki serca. Rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, a także propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Z tej okazji najstarsi uczniowie przy współpracy z biblioteką szkolną przygotowali dla swoich rówieśników krótkie przedstawienie, nawiązujące tematyką do wspomnianych dni. Młodzież klas ósmych miała możliwość obejrzenia krótkiego przedstawienia, które nie tylko pozwoliło poszerzyć wiedzę z zakresu biologii, zachęciło do sięgania po literaturę, ale również zwróciło uwagę na potrzebę postrzegania świata i drugiego człowieka „z sercem”, czego dziś tak bardzo światu potrzeba. Organizatorem przedsięwzięcia na terenie szkoły była Barbara Stańczyk.

Źródło: SP nr 1 w Szynwałdzie

Zdjęcia