Pages

Categories

Szukaj

Serca na nakrętki

Serca na nakrętki

by
9 czerwca 2021
Najnowsze informacje
No Comment

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie wspólnie ze stowarzyszeniami zakupiło serca na nakrętki dla 4 miejscowości w gminie Skrzyszów (Ładna, Łękawica, Pogórska Wola, Szynwałd). Dla Skrzyszowa serce zakupione zostało przez KKK Gracja. W sumie na terenie gminy znajduje się 5 pojemników w kształcie serc. Wszystkich  łączy jeden wspólny cel, tj. zbieranie nakrętek dla tych, którzy pilnie potrzebują wsparcia finansowego, w walce o to co najcenniejsze – ludzkie zdrowie i życie. Pomysł zakupu serc narodził się po akcji, którą zorganizowało Stowarzyszenie Mój Szynwałd. Zbierane był wówczas nakrętki dla Blanki, małej dziewczynki z Zalasowej, która potrzebowała pieniędzy na kosztowne leczenie za granicą.

W celu skoordynowania działań, poszczególne stowarzyszenia z naszej gminy, tj. KGW Ładna, KGW „Czerwone Korale”, KKK Gracja, Stowarzyszenie Mój Szynwałd oraz sołtys Pogórskiej Woli Dawid Stolarz – spotkali się i wspólnie ustalili, że w danym okresie, nakrętki będą zbierane we wszystkich miejscowościach dla jednego potrzebującego dziecka. Podczas kolejnej akcji dla innego, gdyż w ten sposób uzyska się większe korzyści, w myśl idei: Razem możemy więcej.
Serca na nakrętki znajdują się w następujących punktach:
– przed biblioteką w Pogórskiej Woli;
– przy przedszkolu w Łękawicy;
– przy szkole w Ładnej;

– na parkingu przy domu katechetycznym w Skrzyszowie;
– przy bibliotece w Szynwałdzie.
Po napełnieniu serduszek, nakrętki będą dostarczone na bazę do Urzędu Gminy, skąd GCKiB zorganizuje ich odbiór, z przekazaniem finansów na dane dziecko.
Zachęcamy do wrzucania nakrętek, gdyż cel jest szczytny. Pomagajmy!