Pages

Categories

SzukajSport i turystyka

Bazę sportowo – rekreacyjna tworzą kluby sportowe : Skrzyszów, Katolicki Klub Sportowy w Skrzyszowie, Szynwałd, Pogoria,  Pogórska Wola, Klub Sportowy w Łekawicy oraz Ładna w których ćwiczy blisko 400 zawodników.

Bazę sportową tworzą także hale sportowe, w tym największa pełnowymiarowa, która znajduje się przy Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie, gdzie arena główna podzielona jest ruchomymi kurtynami na 3 części, co umożliwia jednoczesne korzystanie z obiektu przez 3 grupy sportowe. Z hali korzystają odpłatnie grupy indywidualne sportowców amatorów a w okresie ferii i wakacji nieodpłatnie młodzież szkolna i studencka.

Mniejsze sale gimnastyczne znajdują się przy ZSPnr1 i G w Szynwałdzie, Szkole Podstawowej w Ładnej, Szkole Podstawowej w Łękawicy – wkrótce zostanie zakończona budowa hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pogórskiej Woli.

Przez teren Gminy Skrzyszów przebiegają trasy szlaków turystycznych:

  • szlak niebieski z Tarnowa przez Górę Świętego Marcina, Zawadę, Łękawkę, Trzemesną do Tuchowa
  • szlak zielony ze Skrzyszowa przez Las Kruk, Górę Świętego Marcina do Tarnowca,
  • szlak żółty z Tarnowa przez Zawadę, Górę Świętego Marcina, Piotrkowice do Pleśnej
  • szlak czerwony okrężny wokół Tarnowa przez Krzyż, Klikową, Biała, Zbylitowską Górę, Zgłobice, Świebodzin, Porębę Radlną, Łękawicę, Skrzyszów, Pogórską Wolę, Wolę Rzędzińską do Tarnowa.

Oznakowany został również szlak rowerowy ze Skrzyszowa do Trzemesnej oraz na Świniogórę długości 27 km , który wyznaczony jest przez ciekawe widokowo tereny lasów i urozmaiconego pagórkowatego krajobrazu Skrzyszowa, Łękawicy i Szynwałdu.

Duże możliwości rozwoju turystyki i rekreacji na terenie gminy wiążą się z budową zbiornika małej retencji. Stworzenie akwenu wody umożliwi nie tylko korzystanie ze zbiornika do celów kąpielowych, ale również innych form indywidualnego wypoczynku takich jak: plażowanie, wędkarstwo, sporty wodne. Możliwe będzie również korzystanie z kajaków, a nawet łodzi żaglowych. Realizacja budowy zbiornika jest szansą na uatrakcyjnienie i tak ciekawego krajobrazowo terenu położonego w pobliżu miasta Tarnów.

Opis do mapy