Pages

Categories

SzukajStowarzyszenie Olimp Skrzyszów

Stowarzyszenie Olimp Skrzyszów

by
13 stycznia 2022
Najnowsze informacje
No Comment

Stowarzyszenie Olimp Skrzyszów prężnie działa organizując różne wydarzenia, m.in. półkolonie dla dzieci od 2017 roku. Uczestnicy zajęć poznają tajniki jazdy konnej, kulisy pracy w stajni, a także uczą się jak czyścić i siodłać konie. Program obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.
W 2021 roku już po raz piąty Olimp zorganizował trzy turnusy półkolonii, dofinansowane z budżetu gminy Skrzyszów (36 dzieci mogło skorzystać z zajęć w niższej cenie). W półkoloniach wzięło udział blisko 90 osób, a główną atrakcją były warsztaty fotograficzne prowadzone przez Andrzeja Tylko.

Jesienią 2021 roku, w stadninie Olimp odbyły się „V Zawody Konne o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów” (wyjątkowo w formie dwuetapowej). We wrześniu odbyły się konkursy skoków 50, 60 i 80 cm oraz widowiskowa ścieżka huculska. W październiku natomiast, w pierwszym dniu zmagań udział wzięli młodsi zawodnicy (wśród nich najmłodsza uczestniczka, trzyletnia Kalinka), którzy wystartowali w konkursie Pony games mini. Dla początkujących zawodników odbył się także konkurs skoków 40 cm.
Nowością podczas tych zawodów była konkurencja Hobby Horse, polegająca na pokonaniu toru z przeszkodami, gdzie uczestnicy poruszali się siedząc na kukle konia na patyku. Spośród własnoręcznie wykonanych koników wybrano czempiona.
W drugim dniu zmagań wśród konkurencji były skoki o wysokości przeszkód 50, 60 i 80 cm oraz terenowy konkurs myśliwski.
Podczas wydarzenia zapewniono liczne atrakcje, mi.in. dmuchane zamki i przejażdżki konne. Były to zawody międzywojewódzkie, podczas których gościli zawodnicy z Dębicy, Krakowa, Zabajki, Nielepic, co stało się znakomitą okazją do promocji naszej gminy. Kolejne zawody odbędą się już w przyszłym roku.

Wraz z nadchodzącymi feriami zimowymi, Stowarzyszenie Olimp Skrzyszów organizuje „Zimowe Warsztaty jeździeckie 2022″. W programie przewidziane są takie atrakcje jak: codzienna jazda konna, wykłady i zajęcia w stajni, czyszczenie i siodłanie, wspólna opieka stajenna, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz warsztaty rękodzieła. Warsztaty odbędą się w dwóch turnusach. Szczegóły na plakacie. 

Źródło: Stowarzyszenie Olimp Skrzyszów