Pages

Categories

SzukajTECZKA SERDECZNEJ PAMIĘCI – archiwum pamiątek papieskich w każdym polskim domu !

TECZKA SERDECZNEJ PAMIĘCI – archiwum pamiątek papieskich w każdym polskim domu !

by
13 marca 2014
Najnowsze informacje
No Comment

Zbliżająca się kanonizacja Bł. Jana Pawła II jest doskonałą okazją aby zainicjować ogólnopolski projekt pod nazwą jak wyżej t. j. zgromadzenia w każdej polskiej rodzinie, domu czy instytucji w jednym miejscu wszelkich pamiątek z okresu pontyfikatu Papieża Polaka Jana Pawła II i jego pielgrzymek do kraju oraz po całym świecie! To materialny dowód wdzięczności za to co przeżywaliśmy razem z Ojcem Świętym i o czym pamiętamy do dziś. To nasz prezent na uroczystość kanonizacji (27.IV.2014r.) Bł. Jana Pawła II i dowód naszego świadectwa z tego okresu dla kolejnych pokoleń.

Pragniemy aby wszyscy Polacy zakładając „Teczki serdecznej pamięci” oddali w ten sposób cześć i pamięć wielkiemu rodakowi. Ta inicjatywa nie wymaga specjalnych nakładów, wielkiego wysiłku i żmudnej pracy!.

Dzieci, młodzież i dorośli mogą w jednym miejscu w rodzinie lub u siebie zgromadzić i uporządkować zbiór, m.in. fotografii, wycinków prasowych, kart wejściowych na spotkania z Ojcem Świętym, chorągiewki, plakietki, obrazki z polskim papieżem, widokówki, kartki pocztowe, znaczki , nalepki, monety, medale itp. eksponaty.

Tym eksponatom nadaliśmy nazwę ”papalia” a tej formie zbieractwa „ papafilia”. Jesteśmy przekonani, że nasz apel w sprawie tej ogólnokrajowej akcji znajdzie nie tylko poparcie u Państwa, ale w mediach, szkołach im. Jana Pawła II, uczelniach i innych instytucjach związanych z naszym świętym ale stanie się inspiracją do różnorodnych wystaw, ekspozycji wyrabiając szczególnie wśród ludzi młodych zamiłowanie do tworzenia tradycji i ochrony dóbr kultury narodowej, jaka powstała w związku z tym niebywałym wydarzeniem w historii Polski.

Inicjatorem projektu jest ogólnopolskie Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II – dane kontaktowe i adresowe znajdują się na stronie głównej : www.stowjanpawel2.rejowiec.pl

Wydawcą pięknych teczek jest Oficyna Poligraficzno – Wydawnicza ADAM z Warszawy gdzie można będzie je zamówić w dowolnej ilości wraz z specjalnymi legitymacjami Kustosz Zbiorów adres www.oficyna-adam.com.pl/ ( wszelkie prawa projektu i wzór teczki sa zastrzeżone ®).

 

opr.: Ryszard Zawadowski

Tel. kont.: 605 666 654 ,

501 628 633,

+48 82 546 15 60

teczkaserdecznejpamieci