Pages

Categories

SzukajTrwają prace wykończeniowe w żłobku w Skrzyszowie

Trwają prace wykończeniowe w żłobku w Skrzyszowie

by
26 listopada 2021
Najnowsze informacje
No Comment

„Rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie na żłobek z częściową zmianą sposobu użytkowania”, sfinansowana w ramach programu „Maluch+” ze środków pozyskanych z ww. programu oraz środków na przeciwdziałanie Covid-19 dla jednostek samorządu terytorialnego – Fundusz Inwestycji Lokalnych, jest na etapie prac wykończeniowych.
Program „Maluch+” ma na celu zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów, w tym dla dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki, a także podwyższenie standardów opieki.
Gmina Skrzyszów uzyskała dofinansowanie z modułu 1a tj. dla terenów, na których jeszcze nie ma żłobków. Otrzymano dofinansowanie na łączną kwotę 990 000 zł. Kolejne dofinansowanie pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 727 737 zł. Pozostałą kwotę zadania tj. 530 286 zł będą stanowiły środki własne gminy.
W żłobku opiekę zapewnioną będzie miało 30 dzieci z terenu gminy Skrzyszów. Obiekt ma zostać oddany do użytku już w styczniu 2022 roku.
Nowopowstały obiekt będzie składać się z:
– sal dla 2 oddziałów dla łącznie 30 dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia (tj. 5 miesiąca) do 3 lat. W sytuacji, gdy nie ma możliwości objęcia dziecka wychowaniem przedszkolnym, możliwa jest opieka nad dzieckiem do 4 roku życia,
– wózkowni,
– przewijalni,
– pomieszczenia do karmienia dzieci,
– kuchni z zapleczem,
– magazynków,
– szatni dla personelu.
Będzie posiadał klimatyzację i oddzielne wejście z zewnątrz. Ważnym elementem projektu jest dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez zastosowanie windy. 

fot: Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Piotra Skargi w Skrzyszowie