Przejdź do stopki

LUKS Skrzyszów tenis stołowy

Treść

Drużyna LUKS Skrzyszów sekcja tenisa stołowego rywalizuje na co dzień w rozgrywkach wojewódzkich. W miniony weekend odbyły się kolejne spotkania ligowe. W ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Młodzieżowej LUKS Skrzyszów prowadzi w ligowej stawce po pierwszej rundzie rozgrywek. Drużyna w 6 rozegranych pojedynkach odniosła komplet zwycięstw. W ostatnim meczu pierwszej rundy tenisiści ze Skrzyszowa pokonali 6:4 Saltus Rokicie Szczytniki. W rankingu indywidualnym Małopolskiej Ligi Młodzieżowej najskuteczniejszymi zawodnikami LUKS Skrzyszów są Karol Włodek (2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej) oraz Artur Pis (4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej).

W ramach rozgrywek 5 ligi regionalnej LUKS Galux III po pierwszej rundzie zajmuje 6 lokatę. Zespół w minionej rundzie zanotował 5 zwycięstw, 2 remisy oraz 4 porażki. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu okazał się Zygmunt Szmyd (3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej). W grupie wschodniej IV ligi mężczyzn, LUKS Galux Skrzyszów II zajmuje 6 pozycję z 12 punktami na koncie. Najczęściej punktującym zawodnikiem drużyny został Bartłomiej Kądziołka, co pozwoliło zająć 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Bartłomiej Kądziołka wziął również udział w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorów, który odbył się 21 stycznia we Frydrychowicach (powiat wadowicki). W pierwszej rundzie Bartłomiej pewnie pokonał zawodnika UKS Fortem Pawęzów Karola Przeklasa 3:0. W drugiej rundzie przez nie przystąpienie przeciwnika do pojedynku, zawodnik LUKS Galux Skrzyszów II zameldował się w 3 rundzie, gdzie zmierzył się z zawodnikiem KS Gorce Nowy Targ, Pawłem Rysiem i również wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko (3:1). W ćwierćfinale na drodze Bartłomieja stanął kolejny przedstawiciel klubu KS Gorce Nowy Targ, Tomasz Klag. W tym pojedynku lepszy okazał się zawodnik drużyny z Nowego Targu (1:3).

20 stycznia w Wielkiej Wsi zawodnicy LUKS Galux Skrzyszów brali udział w turnieju Grand Prix o Puchar Burmistrza Wojnicza. Młodzi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. W kategorii klas 7-8, 3 miejsce zajął Artur Chłopek. Miejsce 5 w kategorii klas 1-6 wywalczył Nikodem Perzanowski. W kategoriach dzieci klas 1-5 zawodowiec 4 miejsce zajął Karol Włodek, natomiast w kategorii klasy 6-8 zawodowiec 4 miejsce uzyskał Fabian Kipias.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników sportowych.