Przejdź do stopki

Turniej Szachowy "O Puchar Wójta Gminy Skrzyszów" - podsumowanie.

Turniej Szachowy

Treść

W niedzielę 3 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie odbył się turniej szachowy o „Puchar Wójta Gminy Skrzyszów”.

Turniej wzbudził duże zainteresowanie nie tylko wśród lokalnych zawodników, ale również graczy z różnych zakątków Małopolski oraz Podkarpacia. W niedzielę rywalizowało 83 zawodników. Turniej był rozgrywany w systemie szwajcarskim, na dystansie 9 rund w tempie P-15 (15 minut dla zawodnika). Rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do ostatniej partii zawodów.

Podczas turnieju zostali wyróżnieni zawodnicy w wielu kategoriach. W klasyfikacji OPEN najlepszy okazał się Michał Mirski 8,5 pkt (UKS GONIEC Staniątki), drugie miejsce wywalczył Tomasz Mika 8 pkt (LKSz GCKiP Czarna), a trzecie miejsce zajął Sebastian Augustyn 7,5 pkt (GKSz Hetman Pilzno). Najstarszym zawodnikiem turnieju został 80-letni mieszkaniec Tarnowa Jan Jędrzejak, który podczas turnieju zdobył 4,5 pkt, kończąc rywalizację na 43 pozycji. Najmłodszym zawodnikiem był 6-letni mieszkaniec Tarnowa, Wiktor Mikołajczyk.

Ponadto zostały przyznane nagrody w poszczególnych kategoriach:

- Najlepsza Kobieta w kat. OPEN – Halina Jałowiec (5,5 pkt);

- Najlepsza Kobieta gminy Skrzyszów – Daria Wątroba (4 pkt);

- Najlepszy Junior Starszy w kat. OPEN – Miłosz Czyżyk (6,5 pkt);

- Najlepszy Junior Starszy gminy Skrzyszów – Bartłomiej Jucha (4 pkt);

- Najlepszy Junior Młodszy w kat. OPEN – Kacper Folta (5 pkt);

- Najlepszy Junior Młodszy gminy Skrzyszów – Jan Handzel (4 pkt).

W kategorii Najlepsi zawodnicy z gminy Skrzyszów zostały wyróżnione 3 osoby:

1. Michał Smoła (6 pkt) – 9 miejsce OPEN;

2. Dawid Łabędź (6 pkt) – 10 miejsce OPEN;

3. Mateusz Nalepka (5,5 pkt) – 22 miejsce OPEN.

Zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz dekoracyjne wazony przekazane przez Tadeusza Wrześniaka, właściciela Huty Szkła Gospodarczego w Ładnej. Podczas turnieju zawodnicy smakowali słodkich przekąsek oraz bigosu przygotowanego przez pracowników skrzyszowskiej szkoły.

Serdeczne podziękowania należą się Tadeuszowi Wrześniakowi, właścicielowi Huty Szkła Gospodarczego w Ładnej, za przekazanie wazonów dla laureatów zawodów.