Przejdź do stopki

Pierwsza runda Okręgowego Pucharu Polski

Treść

W miniony weekend odbyły się spotkania I rundy Okręgowego Pucharu Polski. Drużyny po przerwie zimowej powróciły do rywalizacji w meczach o stawkę.

Pogórze Pleśna 1:4 LKS Ładna
LKS Ładna w meczu wyjazdowym podejmowała Pogórze Pleśna. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych. W 3 min spotkania podanie Kamila Króla na bramkę zamienił Mariusz Pawłowski, otwierając wynik spotkania 0:1. W kolejnych minutach zespoły stwarzały sytuację podbramkowe, skuteczniejsi w swoich poczynaniach okazali się gospodarze. W 30 min dobrą sytuację na bramkę zamienił Adam Cich, doprowadzając do wyrównania. Goście po utracie bramki ruszyli do ataku. W 32 min Daniel Zaucha pokonał bramkarza gospodarzy, ponownie wyprowadzając gości na prowadzenie. W 34 min druga żółtą kartkę obejrzał Konrad Gut i gospodarze w kolejnych fragmentach rywalizacji grali w „10”. W pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie goście grając w przewadze liczebnej dążyli do zdobywania kolejnych bramek. W 78 min ponownie Daniel Zaucha skierował piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie 1:3. Gospodarze starali się zmniejszyć dystans do rywala, lecz to goście ponownie skutecznie zaatakowali. W 87 min na listę strzelców wpisał się Jakub Trzpis, ustalając wynik spotkania.

LKS Szynwałd 0:5 MKS Tarnovia Tarnów
LKS Szynwałd na boisku sportowym w Żdżarach podejmował MKS Tarnovię Tarnów. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla drużyny z Tarnowa. W 6 min spotkania piłkę w siatce umieścił Przemysław Bury, otwierając wynik spotkania. W 16 min znakomitą sytuację do podwyższenia wyniku miał Krzysztof Kucharczyk, lecz dobrze w bramce interweniował Kacper Zapała. Tarnovia prowadziła grę. LKS Szynwałd starał się stwarzać sytuacje bramkowe po kontratakach. W 23 min ponownie Krzysztof Kucharczyk groźnie uderzał zza pola karnego, lecz piłka minęła światło bramki. W 38 min sędzia podyktował rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy. Piłkę wzdłuż bramki zagrał Przemysław Bury, lecz niecelnie uderzył Patryk Klich. W 42 min Kacper Puchalski wygrał pozycję z lewej strony boiska, dośrodkował piłkę w pole karne, a piłkę do bramki skierował Piotr Witek, ustalając wynik do przerwy 0:2. Po przerwie Tarnovia wyprowadziła kolejny cios. W 46 min akcję lewą stroną skutecznie wykończył Patryk Klich, podwyższając prowadzenie 0:3. Tarnovia nie zwalniała tempa i dążyła do zdobywania bramek. W 49 min akcję z prawej strony skutecznie wykończył Igor Król 0:4. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, a zespoły nie stwarzały zbyt wielu okazji podbramkowych. W 78 min LKS Szynwałd wyprowadził szybki kontratak, lecz niecelnie z dystansu uderzał Patryk Pędrak. W 83 min po akcji z lewej strony w sytuacji „sam na sam” znalazł się Radosław Surman, który skutecznie wykończył akcję, ustalając wynik spotkania.

KS Pogoria Pogórska Wola 0:4 KS Metal Gawro Tarnów
KS Pogoria Pogórska Wola przed własną publicznością podejmowała KS Metal Gawro Tarnów.
Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. Piłkę w siatce umieścił Kacper Srebro. KS Pogoria Pogórska Wola w meczu z wyżej notowanym rywalem nie zamierzała odpuszczać. Metal prowadził grę, gospodarze starali się stwarzać sytuacje bramkowe po kontratakach. Pomimo sytuacji z obu stron zespoły udały się na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu drużyny gości. W drugiej odsłonie gospodarze chcąc wywalczyć korzystny rezultat, zaatakowali większą ilością zawodników. W tym pojedynku obrona gości okazała się zaporą nie do przejścia. Goście w kolejnych minutach zdobyli bramki, ostatecznie zwyciężając 0:4. Bramki dla gości zdobyli: Kacper Srebro, Damian Wolański, Dariusz Rajczyk oraz Antoni Klepacki.

We wtorek 12 marca br. odbyło się losowanie par II rundy Okręgowego Pucharu Polski. W wyniku losowania powstały następujące pary: